Prokuroria ngrit 110 aktakuza për 24 orë

03.06.2019 14:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Prokuroria ngrit 110 aktakuza për 24 orë

Prokurori i Shtetit, njofton opinionin se për 24 orë ka ngritur 110 aktakuza, kundër 147 personave, për vepra të ndryshme penale të parapara me Kodin Penal të Republikës së Kosovës (KPRK).

Siç thuhet në njoftim, me urdhër të prokurorit, janë ndaluar 14 persona për 48 orë, për vepra të ndryshme penale si dhe, prokurori i shtetit ka bërë 10 kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj 13 personave. Po ashtu, nga prokuroritë themelore janë bërë tri kërkesa për sekuestrim të përkohshëm, përcjell lajmi.net

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur një aktakuzë kundër nëntë personave për veprat penale: “Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotropike dhe analoge , “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve, dhe “Shpëlarje e parasë”.

Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka ndaluar gjithsej gjashtë persona për vepra të ndryshme penale, si dhe, ka ushtruar dy kërkesa për caktim të masës së paraburgimit ndaj katër personave. Gjithashtu, Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur gjithsej 43 aktakuza, kundër 51 personave.

Në Prokurorinë Themelore në Prizren, janë ngritur 16 aktakuza, ndaj 24 personave dhe është bërë një kërkesë për sekuestrim.

Prokuroria Themelore e Pejës, ka ngritur 14 aktakuza, kundër 20 personave, dhe ka paraqitur tri kërkesa për caktimin e masës se paraburgimit, ndaj tre personave.

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ndaluar 3 persona, në kohëzgjatje prej 48 orësh, ka paraqitur dy kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj tre personave

dhe ka ngritur 22 aktakuza, ndaj 25 personave, për vepra të ndryshme penale.

Prokuroria Themelore në Gjakovë, gjatë 24 orëve të fundit ka ngritur tri aktakuza, kundër tre personave, për vepra të ndryshme penale dhe ka bërë një kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj Sh. M., për veprat penale ”Dhuna në familje” dhe “Lëndim i lehtë trupor”.

Prokuroria Themelore në Mitrovicë, ka paraqitur dy kërkesa për sekuestrim.

Prokuroria Themelore në Ferizaj, me urdhër të prokurorit kujdestar, ka ndaluar pesë persona, ka ngritur 11 aktakuza ndaj 15 personave, ka paraqitur dy kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit ndaj dy personave, si dhe bërë një kërkesë për sekuestrim. 

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Daka: Procesi i zgjedhjeve të 6 tetorit përfundon kur QNR ta kryejë rinumërimin e të gjitha votave

Daka: Procesi i zgjedhjeve të 6 tetorit përfundon kur QNR ta kryejë rinumërimin e të gjitha votave

Policia e Kosovës me aksion në Vushtrri

Policia e Kosovës me aksion në Vushtrri

LDK dhe VV kanë vendosur: Stadiumi kombëtar në Prishtinë, jo në Drenas

LDK dhe VV kanë vendosur: Stadiumi kombëtar në Prishtinë, jo në Drenas

Jevtiqi S’jemi dorë e zgjatur e Beogradit, thotë se ishte kundër regjimit të Millosheviqit

Jevtiqi S’jemi dorë e zgjatur e Beogradit, thotë se ishte kundër regjimit të Millosheviqit

“Edi Rama nuk gaboi me hartën, ai thjesht ka provokuar”

“Edi Rama nuk gaboi me hartën, ai thjesht ka provokuar”

Me vendim të Pacollit, biznesmeni Shkëlqim Devolli emërohet Konsull Nderi në Malin e Zi

Me vendim të Pacollit, biznesmeni Shkëlqim Devolli emërohet Konsull Nderi në Malin e Zi

Këto janë punët më të paguara në Zvicër për vitin 2019

Këto janë punët më të paguara në Zvicër për vitin 2019

Nënshkruhet memorandumi i bashkëpunimit mbi qeverisjen korporative të bankave

Nënshkruhet memorandumi i bashkëpunimit mbi qeverisjen korporative të bankave

Lutfi Haziri: Nuk ka asnjë lloj ngërçi mes LDK dhe VV, jemi drejt ndërtimit të koalicionit

Lutfi Haziri: Nuk ka asnjë lloj ngërçi mes LDK dhe VV, jemi drejt ndërtimit të koalicionit

Meta e kallëzoi penalisht, reagon Dvorani: Ilir Meta apo Presidenti i Republikës i bën akuzat?

Meta e kallëzoi penalisht, reagon Dvorani: Ilir Meta apo Presidenti i Republikës i bën akuzat?

Dialogu dhe roli i presidentit, temë e takimit të radhës Kurti – Mustafa

Dialogu dhe roli i presidentit, temë e takimit të radhës Kurti – Mustafa

Udhëheqja e OSBE nga Shqipëria/ Presidenti Tsereteli: Palët politike të bëjnë më të mirën

Udhëheqja e OSBE nga Shqipëria/ Presidenti Tsereteli: Palët politike të bëjnë më të mirën

Admirali Foggo bën thirrje për formimin e Qeverisë së re

Admirali Foggo bën thirrje për formimin e Qeverisë së re

Ujësjellësi paralajmëron konsumatorët: Pajisuni me ujëmatës

Ujësjellësi paralajmëron konsumatorët: Pajisuni me ujëmatës

Kurti po heq dorë, ideja për Bashkim Kombëtar momentalisht e paarritshme

Kurti po heq dorë, ideja për Bashkim Kombëtar momentalisht e paarritshme

Guvernatori Mehmeti: Bashkëpunimi mes bankave qendrore e bënë më të lehtë tejkalimin e sfidave

Guvernatori Mehmeti: Bashkëpunimi mes bankave qendrore e bënë më të lehtë tejkalimin e sfidave