Presidenti ekzotik i Çeçenisë, Kadyrov, e shpërblen me një veture futbollistin e Kosovës, Bernard Berisha

31.08.2019 23:22

Bernard Berisha është bërë me veturë të re sonte, pasi që Presidenti i Çeçenisë, Ramazan Kadirov e ka shpërblyer atë, pas golit të shënuar sot kundër FC Tambov në Premier Ligën e Rusisë

Ramazan Kadirov e ka shpërblyer lojtarin e Kombëtares se Kosovës, Bernard Berishën pasi që shënoi gol për FC Akhmat Grozny në minutën e fundit të ndeshjes për ta barazuar rezultatin.

Bernardi nuk startoi në këtë takim, por u inkuadrua në lojë në minutën e 54-të te ndeshjes.

Akhmat Grozny ishte duke humbur me rezultat 1-0 si vendas kundër FC Tambov por këtë epërsi e shkriu Bernardi duke shënuar gol në minutën e 90-të.

Pas ndeshjes, Bernardi ka shkruar një status ku e ka falëndëruar Kadirovin, që njihet si një mik shumë i afërt i presidentit rus, Vladimir Putin.

“Lojtari i ndeshjes. Faleminderit presidentit Ramazan Kadirov për veturën”, ka shkruar Berisha.

Ndryshe, Kadrov është pronar i klubit me të trofeshëm çeçen, Akhmat Grozny në të cilin luan edhe lojtari i kombëtares shqiptare Odise Roshi. /GazetaExpress/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!

Pa përfunduar një pandemi, a duhet që fëmijët të kthehen në shkollë?

Abazi: Edi, të thuash se nuk ka oligark është njësoj si të thuhet që Shqipëria nuk ka det

Rama: Refuzova ftesën sepse ishte formati i gabuar në momentin e gabuar

Ndërtimi i 22 shtëpive në Lagjen e Dëshmorëve në Podujevë

Planifikoi marokeni sulmin terrorist në derbin Real-Barcelona

I suspenduar deri më 14 qershor futbolli në Itali

Brazil: Jemi drejt kolapsit spitalor, mbi 240 mijë të infektuar dhe mbi 16 mijë viktima

Pacolli jep një ide se si të dilet nga kriza ekonomike

Që prej 9 marsit Italia shënon numrin më të ulët të të vdekurve

Disa serbë që u larguan kanë parashtrua kërkesë për tu rikthyer si pjesëtar të Ushtrisë së Kosovës

Sipas dermatologëve: Përbërësit që nuk duhet të vendosni kurrë në maskat tuaja për lëkurën në kushte shtëpie