Portland i shkakton humbje Golden Statet, çereku i fundit fatal për kampionët

14.02.2019 08:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Portland i shkakton humbje Golden Statet, çereku i fundit fatal për kampionët

Mbrëmë janë zhvilluar 11 ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë.

Kampioni në fuqi i NBA-s, Golden State Warriors nuk ka arritur të vazhdojë serinë e fitoreve të njëpasnjëshme në këtë kampionat.

“Luftëtarët” u dorëzuan në palestrën Moda Center duke pësuar humbje kundër Portland Trail Blazers me rezultat 129:107.

Periudha e fundit ishte fatale për skuadrën që synon mbrojtjen e titullit pasi që dhjetë minutshin e fundit pranuan 35 pikë dhe realizuan 12 sosh, e cila gjë ishte e mjaftueshme për të humbur.

Basketbollistët më efikas te Warriors ishin Stephen Curry dhe Kevin Durant, të cilët secili realizuan nga 32 pikë.

Te skuadra triumfuese më i miri në parket ishte Damian Lillard me 29 pikë gjersa Jake Layman shtoi 17 sosh.

Pas kësaj, Golden State vazhdon të mbetet lider i Konferencës Perëndimore gjersa në këtë tabelë në pozitën e katër gjendet Blazers.

Në takimin e radhës, Warriors do të takohen me Sacramento Kings ndërsa Portlandi do të luajë kundër Brooklyn Nets. /Telegrafi/

Rezultatet tjera:

Cleveland 139:148 Brooklyn

Indiana 97:106 Milwaukee

Boston 118:110 Detroit

New York 111:126 Philadelphia

Toronto 129:120 Washington

Chicago 122:110 Memphis

Minnesota 121:111 Houston

Dallas 101:112 Miami

Denver 120:118 Sacramento

L.A.Clippers 134:107 Phoenix


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Nga puthjet nën ujë e deri te pozat afër llavës së vullkanit – imazhet e veçanta të çifteve (Foto)

Nga puthjet nën ujë e deri te pozat afër llavës së vullkanit – imazhet e veçanta të çifteve (Foto)

Portland i shkakton humbje Golden Statet, çereku i fundit fatal për kampionët

Portland i shkakton humbje Golden Statet, çereku i fundit fatal për kampionët

Konsumimi i kanabisit si tinejxher/e, shkakton depresion më vonë

Konsumimi i kanabisit si tinejxher/e, shkakton depresion më vonë

Pas Evropës edhe India kthehet kundër Android

Pas Evropës edhe India kthehet kundër Android

Kessie ndihet mirë te Milani, ëndërron kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Kessie ndihet mirë te Milani, ëndërron kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Shënohet Dita Botërore e Radios, teknologjia që ndryshoi jetët e miliona njerëzve

Shënohet Dita Botërore e Radios, teknologjia që ndryshoi jetët e miliona njerëzve

Tottenhami fiton bindshëm përballjen e parë ndaj Borussia Dortmundit, me një këmbë në çerekfinale

Tottenhami fiton bindshëm përballjen e parë ndaj Borussia Dortmundit, me një këmbë në çerekfinale

“Pamje që të lënë pa frymë” dhe shumëçka tjetër në një vend: Ishulli më i shtrenjtë në botë është në shitje, tregohet edhe çmimi (Foto/Video)

“Pamje që të lënë pa frymë” dhe shumëçka tjetër në një vend: Ishulli më i shtrenjtë në botë është në shitje, tregohet edhe çmimi (Foto/Video)

Çfarë është ‘Atelofobia’, simptomat dhe shërimi prej saj!

Çfarë është ‘Atelofobia’, simptomat dhe shërimi prej saj!

Reali fiton në shtëpi të Ajaxit në ndeshjen e parë

Reali fiton në shtëpi të Ajaxit në ndeshjen e parë

Ja specifikat e plota të Samsung Galaxy S10

Ja specifikat e plota të Samsung Galaxy S10

VAR përdoret për herë të parë në histori të Ligës së Kampionëve, ish-gjyqtari spanjoll thotë se goli i anuluar i Ajax ishte i rregullt

VAR përdoret për herë të parë në histori të Ligës së Kampionëve, ish-gjyqtari spanjoll thotë se goli i anuluar i Ajax ishte i rregullt

Ajax 1-2 Real: Notat e lojtarëve, Neres më i miri

Ajax 1-2 Real: Notat e lojtarëve, Neres më i miri

Google Maps do të përdorë kamerën e smartfonit për të përcaktuar vendndodhjen tuaj

Google Maps do të përdorë kamerën e smartfonit për të përcaktuar vendndodhjen tuaj

Largoni kilet e tepërta me dietën pesë ditore me mollë

Largoni kilet e tepërta me dietën pesë ditore me mollë

Solari: I lumtur me paraqitjen e lojtarëve, nuk kam monitor për VAR, por iu besojmë gjyqtarëve

Solari: I lumtur me paraqitjen e lojtarëve, nuk kam monitor për VAR, por iu besojmë gjyqtarëve