Pinterest shton opsionin e çatit për planifikimin e eventeve

11.07.2018 22:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pinterest shton opsionin e çatit për planifikimin e eventeve

Për shumë njerëz, Pinterest është një mjet për të planifikuar ide për festat, dasmat dhe aktivitete të tjera. Tashmë, Pinterest po përpiqet të bëjë platformën e tij edhe më të dobishme për planifikimin në grup.

Në një përditësim të sotëm, Pinterest po shton një opsion aktiviteti për grupet, i cili vepron si një afat kohor i aktivitetit të fundit, si objektet pinned, pëlqimet dhe komentet.

Kjo duhet të jetë mjaft e dobishme; më parë, askush nuk njoftohej kur shtohej një koment i ri. Por shtimi më i dobishëm mund të jetë aftësia shtesë për të lënë thjesht një koment pa e lidhur atë me një pin të veçantë.

Tani, anëtarët e grupit mund të lënë vetëm një mesazh në aktivitet për të filluar një bisedë, të cilës të tjerët mund t’i përgjigjen. Kjo duhet t’i bëjë bordet e grupeve të Pinterest më të dobishme për fillimin dhe mbajtjen e diskutimeve, sesa thjesht gjenerimin e ideve.

Ky opsion nis sot në të gjitha platformat e Pinterest, duke përfshirë aplikacionet celulare dhe web.

Pinterest ka ndryshuar mënyrën se si njerëzit shohin objektet, me futjen e një numri opsionesh të reja të renditjes dhe në mars, nisja e një bordi pothuajse algorithm-free që vetëm tregon gjërat e miqve tuaj. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Viti i çmendurive për portierët; S’ndodhte prej thuajse 2 dekadash

Viti i çmendurive për portierët; S’ndodhte prej thuajse 2 dekadash

Stadiumi Nacional në Drenas do të jetë më i bukuri në Kosovë dhe Regjion

Stadiumi Nacional në Drenas do të jetë më i bukuri në Kosovë dhe Regjion

MTI-ja urdhëron largimin e lodrës “SLIME” nga tregu i Kosovës

MTI-ja urdhëron largimin e lodrës “SLIME” nga tregu i Kosovës

Një “bombë” si Demi! (FOTO)

Një “bombë” si Demi! (FOTO)

Trajtimi i keq i Behramit, thirrje për të rinjtë në Zvicër të luajnë për Kosovën

Trajtimi i keq i Behramit, thirrje për të rinjtë në Zvicër të luajnë për Kosovën

Dua në Kosovë, pjesë e festivalit të organizuar nga Dukagjin Lipa

Dua në Kosovë, pjesë e festivalit të organizuar nga Dukagjin Lipa

Asensio e Bale shkëlqejnë në fitoren e Realit ndaj Romës (VIDEO)

Asensio e Bale shkëlqejnë në fitoren e Realit ndaj Romës (VIDEO)

AKEP tender të ri frekuencash me vlerë 22 milion euro, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

AKEP tender të ri frekuencash me vlerë 22 milion euro, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

Pajisjet shtëpiake që mund të jenë të rrezikshme nëse nuk i pastroni

Pajisjet shtëpiake që mund të jenë të rrezikshme nëse nuk i pastroni

Arra braziliane – sa bën të hamë brenda një dite

Arra braziliane – sa bën të hamë brenda një dite

Orët inteligjente të Fossil vinë me Google Play dhe sensorë për matjen e rrahjeve të zemrës

Orët inteligjente të Fossil vinë me Google Play dhe sensorë për matjen e rrahjeve të zemrës

Komisioni Evropian kërkon implementimin e një karikuesit të përbashkët telefonësh

Komisioni Evropian kërkon implementimin e një karikuesit të përbashkët telefonësh

Dorëzohet Real Madridi, Kovacic drejt Chelsea në huazim

Dorëzohet Real Madridi, Kovacic drejt Chelsea në huazim

Si 16-vjeçar filloi të mbjell çdo ditë drunj, pas 39 viteve e shndërroi ishullin në një pyll ku jetojnë tigrat dhe elefantët (Foto)

Si 16-vjeçar filloi të mbjell çdo ditë drunj, pas 39 viteve e shndërroi ishullin në një pyll ku jetojnë tigrat dhe elefantët (Foto)

Klubet që kanë shpenzuar më së shumti deri më tani, Juve e para

Klubet që kanë shpenzuar më së shumti deri më tani, Juve e para

Bletët frymëzojnë hulumtuesit e dronëve

Bletët frymëzojnë hulumtuesit e dronëve