Pesë futbollistët që Conte i dëshiron te Interi, secili më i mirë se tjetri

13.06.2019 15:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pesë futbollistët që Conte i dëshiron te Interi, secili më i mirë se tjetri

Antonio Conte thuhet se dëshiron transferimin e pesë futbollistëve të rinj te Interi.

Interi ka nënshkruar para disa javës me Conten, i cili vjen si zëvendësim i Luciano Spallettit te stoli i Nerazzurrëve.

Ideja e drejtuesve dhe Contes është e qartë: duan ta kthejnë Interin në statusin e tyre të mëparshëm konkurrues në nivel evropian.
Sipas gazetës spanjolle AS, ish-trajneri i Juventusit dhe Chelseat tashmë ka etiketuar përforcimet e tij, janë plot pesë.

I pari në listë është Diego Godin, i cili pritet të vijë si lojtar i lirë nga Atletico Madridi, ndërsa nga Real Madridi synohet transferimi i Lucas Vazques dhe Mateo Kovacic.
Përveç tyre, Conte thuhet se pëlqen jashtë mase edhe italianin e Cagliarit, Nicolo Barella, ndërsa interesim të madh ka edhe për mesfushorin shqiptar të Arsenalit, Granit Xhaka.

Këta thuhet se janë pesë emrat e pëlqyer nga trajneri italian, ndërsa me Interit janë lidhur edhe shumë emra tjerë si Romelu Lukaku, Edin Dzeko dhe Elseid Hysaj. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)