Përkundër shkarkimit, Ventura do të paguhet deri në fund të kontratës

15.11.2017 20:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Përkundër shkarkimit, Ventura do të paguhet deri në fund të kontratës

Giampiero Ventura do të përfitojë 866.000 euro pas shkarkimit nga posti i përzgjedhësit të Italisë, por me këste në rast se merr drejtimin e ndonjë klubi.

Trajneri italian refuzoi të jepte dorëheqje pas barazimit pa gola kundër Suedisë që i kushtoi kombëtares së tij me mospjesëmarrje në Kampionatin Botëror, për herë të parë që nga viti 1958.

(Foto: Getty Images)

Gjatë këtij viti, Ventura nënshkroi rinovimin e kontratës deri në vitin 2020, mirëpo gjithçka varej nga kualifikimin në Kampionatin Botëror, përndryshe kontrata skadonte në qershor.

Meqenëse refuzoi të jepte dorëheqje, ai u shkarkua nga Federata Italiane e Futbollit, ashtu që FIGC duhet ta paguajë deri në fund të kontratës.

“Kontrata është valide dhe si të gjithë trajnerët tjerë, ai do të marrë atë që ia kanë borxh”, ka thënë përfaqësuesi i Shoqatës italiane të trajnerëve, Renzo Olivieri.

(Foto: Getty Images)

Paga vjetore e Venturas ka qenë 1.3 milion euro, ndërsa meqë kanë mbetur edhe tetë muaj, atij do t’i paguhen edhe 866.000 euro.

Megjithatë, Pagine Romaniste bën të ditur se ai do të paguhet me rrogë dhe jo përnjëherë, në rast se merr drejtimin e ndonjë klubi.

Në ndërkohë, emra të ndryshëm janë duke u përmendur për postin e trajnerit të Italisë. Favorit është Carlo Ancelotti. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ekrani i Google Pixel 3 XL është prodhuar nga Samsung

Ekrani i Google Pixel 3 XL është prodhuar nga Samsung

Scholes: As Messi nuk do t’i bënte punë Unitedit

Scholes: As Messi nuk do t’i bënte punë Unitedit

Ndihma e parë me përdorim të Defibrilatorit të jashtëm automatik (AED)

Ndihma e parë me përdorim të Defibrilatorit të jashtëm automatik (AED)

Franca fiton me rikthim ndaj Gjermanisë, Griezmann hero i ‘gjelave’

Franca fiton me rikthim ndaj Gjermanisë, Griezmann hero i ‘gjelave’

Bezos parashikon, 1 trilion njerëz në sistemin diellor

Bezos parashikon, 1 trilion njerëz në sistemin diellor

Kinezja bie në akuariumin e peshkaqenëve, shpëtoi mrekullisht edhe pse qëndroi në ujë për 60 sekonda (Video)

Kinezja bie në akuariumin e peshkaqenëve, shpëtoi mrekullisht edhe pse qëndroi në ujë për 60 sekonda (Video)

Bisedimet për duelin ndërmjet Joshuas dhe Wilderit fillojnë menjëherë pas meçit të amerikanit me Tyson Furyn

Bisedimet për duelin ndërmjet Joshuas dhe Wilderit fillojnë menjëherë pas meçit të amerikanit me Tyson Furyn

iPhone XR do të jetë më i suksesshëm sesa iPhone XS thotë analisti shquar

iPhone XR do të jetë më i suksesshëm sesa iPhone XS thotë analisti shquar

Sonte fillon edicioni i ri i NBA që pritet të jetë i jashtëzakonshëm – Këto janë 15 lëvizjet e bujshme që ndodhën

Sonte fillon edicioni i ri i NBA që pritet të jetë i jashtëzakonshëm – Këto janë 15 lëvizjet e bujshme që ndodhën

Vuani nga zgjerimi i venave në këmbë? Ja si t’i shëroni!

Vuani nga zgjerimi i venave në këmbë? Ja si t’i shëroni!

Shfletuesit kryesorë braktisin standardin 20 vjeçar të sigurisë në internet TLS 1.0 dhe 1.1

Shfletuesit kryesorë braktisin standardin 20 vjeçar të sigurisë në internet TLS 1.0 dhe 1.1

Bartomeu: Umtiti dhe Vermaelen janë të lënduar, do të kërkojmë mbrojtës në janar

Bartomeu: Umtiti dhe Vermaelen janë të lënduar, do të kërkojmë mbrojtës në janar

Për dy vite fjeti 22 orë në ditë dhe i shtoi 50 kilogramë, pas dietave dhe ushqimit të shëndetshëm riktheu linjat trupore që i kishte dikur (Foto)

Për dy vite fjeti 22 orë në ditë dhe i shtoi 50 kilogramë, pas dietave dhe ushqimit të shëndetshëm riktheu linjat trupore që i kishte dikur (Foto)

Notat e lojtarëve, Francë 2-1 Gjermani: Griezmann shënon dy herë, por Kroos vlerësohet më lartë

Notat e lojtarëve, Francë 2-1 Gjermani: Griezmann shënon dy herë, por Kroos vlerësohet më lartë

Montblanc Summit 2 është ora e parë inteligjente me procesorin Snapdragon Wear 3100

Montblanc Summit 2 është ora e parë inteligjente me procesorin Snapdragon Wear 3100

A duhet ta ndërprisni pirjen e lëngjeve të frutave

A duhet ta ndërprisni pirjen e lëngjeve të frutave