Pas miellit, Kosova vendos taksë edhe për blloqet ndërtimore nga Serbia

28.12.2017 18:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pas miellit, Kosova vendos taksë edhe për blloqet ndërtimore nga Serbia

Pas vendosjes së taksës për miellin që po importohet nga Serbia, Kosova i është revanshuar këtij vendi edhe me një vendim të ri.

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka marrë vendim të enjten që t’u vendoset taksa prej 2 centësh për blloqe që importohen nga Serbia në Kosovë.

Vendimi është marrë pasi kompanitë që sjellin këtë material ndërtimor kanë shkelur Ligjin Antidamping.

Kjo ministri ka disa muaj që është duke i hetuar ankesat e ardhura në adresë të saj rreth shkeljes së këtij ligji./Koha.net/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zyrtarët e mbrojtjes deklarohen për gjetjen e policit në Lepenc

Zyrtarët e mbrojtjes deklarohen për gjetjen e policit në Lepenc

Ministrja Hoxha: Kemi përmbushur kriteret e kërkuara për liberalizimin e vizave

Ministrja Hoxha: Kemi përmbushur kriteret e kërkuara për liberalizimin e vizave

Paralajmërohet betejë diplomatike serbe kundër Kosovës

Paralajmërohet betejë diplomatike serbe kundër Kosovës

Irani refuzon të rinegociojë marrëveshjen bërthamore

Irani refuzon të rinegociojë marrëveshjen bërthamore

Hoxhaj në Berlin takon njeriun kryesor të Kancelares Angela Merkel

Hoxhaj në Berlin takon njeriun kryesor të Kancelares Angela Merkel

Berisha: Kosova fiton betejën në “Rastin Axos” për PTK-në

Berisha: Kosova fiton betejën në “Rastin Axos” për PTK-në

Fati i mjekut që ndihmoi CIA-n të gjente Bin Ladenin

Fati i mjekut që ndihmoi CIA-n të gjente Bin Ladenin

Quni paguhej për luftën që bënte në Koshare (Video)

Quni paguhej për luftën që bënte në Koshare (Video)

Mesazhi prekës i shokut të Malsor Dashit, pasi gjendet trupi (Foto)

Mesazhi prekës i shokut të Malsor Dashit, pasi gjendet trupi (Foto)

Haradinaj: Mund të shkojmë aq larg sa të pajtohemi edhe me armiqtë

Haradinaj: Mund të shkojmë aq larg sa të pajtohemi edhe me armiqtë

Ambasadori gjerman jep një lajm të ri për liberalizimin e vizave

Ambasadori gjerman jep një lajm të ri për liberalizimin e vizave

Prokurori tregon shkaktarin që çoi në vdekjen e dy policëve

Prokurori tregon shkaktarin që çoi në vdekjen e dy policëve

Haradinaj: Kosova është gati për liberalizimin e vizave

Haradinaj: Kosova është gati për liberalizimin e vizave

Kasumi me fëmijët e tij ishin pjesë e operacionit të gjetjes së policit

Kasumi me fëmijët e tij ishin pjesë e operacionit të gjetjes së policit

Gazetarët rrezikojnë jetën për misionin

Gazetarët rrezikojnë jetën për misionin

Haradinaj: Hapja e vendeve të reja të punës, prioritet i Qeverisë

Haradinaj: Hapja e vendeve të reja të punës, prioritet i Qeverisë