Pacolli për Kurtin: Kur ishte kryeministër doli e më tha se do më arrestonte

06.01.2021 00:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pacolli për Kurtin: Kur ishte kryeministër doli e më tha se do më arrestonte

Nënkryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se janë afër marrëveshjes për koalicon me LDK-në.

Pacolli ka thënë për Mustafën se ai e mban fjalën dhe nuk ka diçka që e pengon themelimin e një koalicioni LDK-AAK.

“z. Mustafa ka kulturë biznesi dhe ai e mban fjalën e tij gjithmonë. Unë nuk besoj që do të ketë diçka që ne na pengon që ne mos ta bëjmë një koalicion edhe tani. Jemi afër një koalicioni” “Jemi afër, kemi vendosur që të formohen grupet dhe të kalojnë nëpër parimet e programit. Unë besoj se ne do të jemi pjesë e vogël të kësaj liste të madhe të LDK’së. Nuk më ka kufizuar me numra. Ne do të kemi 8-10 numra në listë”, tha Pacolli

Tutje, ai sqaroi se pothuajse është arritur marrëveshje. Pacolli gjithashtu sqaroi se grupet punuese janë formuar dhe po punojnë për parimet e programit.

Ai gjithashtu sqaroi se AKR brenda Listës së LDK’së do t’i ketë 8-10 numra.

“Unë nuk kam ndonjë eksperiencë të hidhur me zotëritë e Nismës, ne do të bëjmë cmos dhe do të jepim cdo gjë që kolacioni me LDK-në të funksionojë. Këto ditë sigurisht do të ketë lajme të mira”, shtoi ai.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Përfaqësuesit e Luginës të përçarë, Ragmi Mustafa i thotë Shqiprim Arifit “mos iu zgërdhij Vulinit”

Përfaqësuesit e Luginës të përçarë, Ragmi Mustafa i thotë Shqiprim Arifit “mos iu zgërdhij Vulinit”

Të gjitha vendimet që mori sot Qeveria

Të gjitha vendimet që mori sot Qeveria

Rishfaqet Shefqet Krasniqi ka një kërkesë për Kurtin e Osmanin

Rishfaqet Shefqet Krasniqi ka një kërkesë për Kurtin e Osmanin

Shoqata e Gastronomëve jep detaje për masat e reja, muzika do të jetë e lejuar deri në 21:45

Shoqata e Gastronomëve jep detaje për masat e reja, muzika do të jetë e lejuar deri në 21:45

Qeveria e Kosovës vendos masat e reja anti-Covid-19

Qeveria e Kosovës vendos masat e reja anti-Covid-19

Vonesat me sigurimin e vaksinave, ministri Vitia e fton në takim Bekim Haxhiun e PDK’së që tha se ka kontakt me një kompani

Vonesat me sigurimin e vaksinave, ministri Vitia e fton në takim Bekim Haxhiun e PDK’së që tha se ka kontakt me një kompani

Rama në Kukës: Më mungon Thaçi, i dërgoj një përqafim, ja pse aeroporti quhet “Zayed”

Rama në Kukës: Më mungon Thaçi, i dërgoj një përqafim, ja pse aeroporti quhet “Zayed”

Belgjika bën thirrje për përfundimin e dialogut Kosovë – Serbi me një marrëveshje historike

Belgjika bën thirrje për përfundimin e dialogut Kosovë – Serbi me një marrëveshje historike

Obradoviq: Dokumenti jozyrtar për ndryshimin e kufijve i jep karburant Kurtit

Obradoviq: Dokumenti jozyrtar për ndryshimin e kufijve i jep karburant Kurtit

11 viktima e 364 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

11 viktima e 364 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Mosbesim ndaj vaksinave si pasojë e  lajmeve të rreme

Mosbesim ndaj vaksinave si pasojë e lajmeve të rreme

Mbyllet spitali Covid-3 në Tiranë, shkak bëhet ulja e numrit të pacientëve

Mbyllet spitali Covid-3 në Tiranë, shkak bëhet ulja e numrit të pacientëve

A do t’iu konfiskohet pasuria edhe qytetareve të zakonshëm me ligjin e ri?

A do t’iu konfiskohet pasuria edhe qytetareve të zakonshëm me ligjin e ri?

Të ndryshojë preambula për Kosovën në kushtetutën serbe, Daçiq: Histori boshe

Të ndryshojë preambula për Kosovën në kushtetutën serbe, Daçiq: Histori boshe

Mbetet ora policore, hapet gastronomia – këto janë masat që pritet t’i miratojë sot Qeveria

Mbetet ora policore, hapet gastronomia – këto janë masat që pritet t’i miratojë sot Qeveria

Izraeli shfuqizon masën për vendosje të maskës në ambiente të jashtme

Izraeli shfuqizon masën për vendosje të maskës në ambiente të jashtme