Osmani u drejtohet qytetarëve: Na presin ditë më të mira

31.12.2020 18:37
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Osmani u drejtohet qytetarëve: Na presin ditë më të mira
Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, në deklarimin drejtuar popullit për fundvit, ka përkujtuar të gjithë të vdekurit si pasojë e COVID-19, teksa ka thënë se më 2021 duhet të niset një kapitull i ri në jetën e qytetarëve. Ajo në një video-adresim përmes llogarisë së saj në Facebook ka thënë se pas një viti shumë të rëndë, Kosovën dhe popullin e saj e presin ditë më të mira. “Ditët më të mira i kemi përpara. Edhe pse nuk mund ta ndryshojmë atë që ka ndodhur, mund të mësojmë prej kësaj e të nisim një kapitull të ri në jetët tona së bashku me vitin 2021”, ka thënë ajo. Osmani ka komentuar edhe zgjedhjet e reja parlamentare, data e të cilave ende nuk është caktuar, duke thënë se populli orientimin e vet mund ta shprehë përmes votës. <iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FVjosaOsmaniMP%2Fvideos%2F451981409297430%2F&show_text=false&width=560” width=”560″ height=”314″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowfullscreen=”true” allow=”autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share” allowFullScreen=”true”></iframe>

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Osmani u drejtohet qytetarëve: Na presin ditë më të mira

Osmani u drejtohet qytetarëve: Na presin ditë më të mira

Kandidatura për kryeministër, Hoti mori 92 vota nga 94 anëtarë të KP të LDK-së

Kandidatura për kryeministër, Hoti mori 92 vota nga 94 anëtarë të KP të LDK-së

KEDS, përpjekje maksimale për të rikthyer furnizimin me energji në Rugovë

KEDS, përpjekje maksimale për të rikthyer furnizimin me energji në Rugovë

FSK-ja në misione të përbashkëta me Gardën Kombëtare të Ajovës

FSK-ja në misione të përbashkëta me Gardën Kombëtare të Ajovës

MF-FKGK nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit për subvencionimin e tarifës së garancisë

MF-FKGK nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit për subvencionimin e tarifës së garancisë

Kosova ndihmon Kroacinë me 100 mijë euro

Kosova ndihmon Kroacinë me 100 mijë euro

Vrasja e katërfishtë në Pozhoran, Vitia të premten në ditë zie

Vrasja e katërfishtë në Pozhoran, Vitia të premten në ditë zie

Hoxhaj: Kosova po rrezikohet nga zhbërja e shtetit

Hoxhaj: Kosova po rrezikohet nga zhbërja e shtetit

3 të vdekur dhe 184 raste të reja me COVID-19

3 të vdekur dhe 184 raste të reja me COVID-19

Pengesat e integrimit evropian të Maqedonisë së Veriut

Pengesat e integrimit evropian të Maqedonisë së Veriut

Tahiri takon drejtorin e KEDSI-it: Duam furnizim stabil me rrymë për Vitin e Ri

Tahiri takon drejtorin e KEDSI-it: Duam furnizim stabil me rrymë për Vitin e Ri

​Telekomi i Kosovës: 2020 vit shumë sfidues por i qëndrueshëm financiarisht

​Telekomi i Kosovës: 2020 vit shumë sfidues por i qëndrueshëm financiarisht

​Qeveria e Kosovës për marrëveshjen me ShBA: Garanton investimet amerikane në Kosovë

​Qeveria e Kosovës për marrëveshjen me ShBA: Garanton investimet amerikane në Kosovë

​Vetëvritet një person në Prishtinë

​Vetëvritet një person në Prishtinë

AAK: S’kemi vija të kuqe për asnjë parti

AAK: S’kemi vija të kuqe për asnjë parti

ShBA dhe Kosova nënshkruajnë marrëveshje financiare

ShBA dhe Kosova nënshkruajnë marrëveshje financiare