Osmani takohet me shefin e EULEX-it, Thran

29.10.2019 14:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Osmani takohet me shefin e EULEX-it, Thran

Nënkryetarja Dr. Vjosa Osmani dhe anëtari i Kryesisë, Besian Mustafa në takim lamtumirës janë takuar me shefin e EULEX-it, Bernd Thran, i shoqëruar nga Ismije Beshiri këshilltare politike dhe Fraser Buffini, asistent i veçantë.

Dr. Osmani e njoftoi z. Thran për diskutimet LDK-LVV drejt programit të përbashkët qeverisës, qëndrimet e LDK-së për dialogun Kosovë-Serbi dhe prioritetet e qeverisë së ardhshme, për rendin dhe ligjin, luftën kundër krimit dhe korrupsionit, arsimin dhe shëndetësinë dhe zhvillimin ekonomik.

z. Thran falënderoi LDK-në për bashkëpunimin dhe qasjen konstruktive ndaj EULEX-it dhe të gjitha proceseve shtetëformuese./Infosot/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rreth 60 raste të korrupsionit e kanë bllokuar liberalizimin

Rreth 60 raste të korrupsionit e kanë bllokuar liberalizimin

Ambasada e Katarit, 8 kamionë me ndihma për familjet e prekura nga tërmeti në Tiranë

Ambasada e Katarit, 8 kamionë me ndihma për familjet e prekura nga tërmeti në Tiranë

Haradinaj thotë se zgjedhjet e reja nuk janë drejtim i duhur

Haradinaj thotë se zgjedhjet e reja nuk janë drejtim i duhur

Në cilin vit Albin Kurti thoshte publikisht se do konflikt?

Në cilin vit Albin Kurti thoshte publikisht se do konflikt?

Feilcke: Mos liberalizimi i vizave për Kosovën lidhet me zhvillimet brenda BE-së

Feilcke: Mos liberalizimi i vizave për Kosovën lidhet me zhvillimet brenda BE-së

Banesat e premtuara/ Erdogan: Për 6 muaj deri në një vit do e kemi kryer si punë

Banesat e premtuara/ Erdogan: Për 6 muaj deri në një vit do e kemi kryer si punë

Amnistia e Ivanovit përplas politikën me Gjykatën Kushtetuese

Amnistia e Ivanovit përplas politikën me Gjykatën Kushtetuese

Gruaja rrah burrin në Vushtrri, e bën për spital

Gruaja rrah burrin në Vushtrri, e bën për spital

Pasojat po i bartin edhe fëmijët tanën, thonë gratë e dhunuara gjatë luftës

Pasojat po i bartin edhe fëmijët tanën, thonë gratë e dhunuara gjatë luftës

Veliu: VV-së s’i takon edhe Presidenti, s’nënshtrohemi në koalicion

Veliu: VV-së s’i takon edhe Presidenti, s’nënshtrohemi në koalicion

Vullin: BE-ja të përmbahet nga deklaratat nxitëse – “shiptarët” s’kanë besë!

Vullin: BE-ja të përmbahet nga deklaratat nxitëse – “shiptarët” s’kanë besë!

Ata që shkojnë në Bogë, Prevallë e Rugovë, shteti pritet të vendosë haraç për ta

Ata që shkojnë në Bogë, Prevallë e Rugovë, shteti pritet të vendosë haraç për ta

Vuçiqit i reagon shefi i UNMIK-ut: Nuk mund të shtrembërohen apo mohoet masakra e Reçakut dhe ngjarjet historike

Vuçiqit i reagon shefi i UNMIK-ut: Nuk mund të shtrembërohen apo mohoet masakra e Reçakut dhe ngjarjet historike

Një dukuri pa zgjidhje për lajmet e rreme edhe në Kosovë

Një dukuri pa zgjidhje për lajmet e rreme edhe në Kosovë

Ramush Haradinaj vjen me një prognozë për Qeverinë Kurti

Ramush Haradinaj vjen me një prognozë për Qeverinë Kurti

Mbante në shtëpi flamurin e ISIS, 22 vite burg për emigrantin shqiptar në New York

Mbante në shtëpi flamurin e ISIS, 22 vite burg për emigrantin shqiptar në New York