Abrashi i LDK’së: Nesër i tregojmë SHBA’së që po dalim nga Qeveria antiamerikane

19.03.2020 15:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Abrashi i LDK’së: Nesër i tregojmë SHBA’së që po dalim nga Qeveria antiamerikane

Deputeti i LDK’së, Arban Abrashi, nga selia e partisë ka thënë se do të vazhdojnë sa më shpejt me procedura për rrezimin e Qeverisë Kurti, ndërsa tregon se LDK’ja nesër do të cojë mesazh Shteteve të Bashkuara të Amerikës se po dalin nga “Qeveria e cilësuar si antiamerikane”.

Derisa ka treguar për takimet e kryetarit Isa Mustafa me liderin e AAK’së, Ramush Haradinajn dhe liderin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limajn, Abrashi thotë se për mocion nuk kanë biseduar me PDK’në.

“Me PDK’në s’kemi pasur kontakt. S’besoj se do të kemi. Por do ta shohim”, ka thënë deputeti i LDK’së, transmeton Gazeta Express.

Abrashi, i pyetur nëse disa deputetë kanë dalë kundër prishjes së koalicionit me Vetëvendosjen, ka thënë se në kryesi kanë qenë kundër një apo dy vota dhe se nuk e di qendrimin e secilit në Grupin Parlamentar.

“Unë mund të flas për kryesi. Dje në kryesi ka pasur vetëm një votë kundër, apo dy. Ka pasur konsensus të plotë për mocion”

“Është dashur të veprohet kështu, sepse do të shkonte edhe më keq. Kjo nuk ka ardhur me dëshirën tonë, por me shkeljen e marrëveshjes nga Kryeministri Kurti”

Ndërkaq ai tregon se LDK’ja të premte do ta njoftojë SHBA’në për prishje të koalicionit me LVV’në.

“Të premten do të cojmë signale në Amerikë se nuk do të jemi pjesë e një qeverie që po cilësohet si antiamerikane”, ka thënë Abrashi.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Me përkrahjen e partnerëve ndërkombëtar, Kosova dhe Serbia duhet të ndërmarrin hapat e nevojshëm për

“Me përkrahjen e partnerëve ndërkombëtar, Kosova dhe Serbia duhet të ndërmarrin hapat e nevojshëm për

60 pacientë të spitalizuar në Infektivë, 44 prej tyre me Covid-19 e një grua në gjendje të rëndë

60 pacientë të spitalizuar në Infektivë, 44 prej tyre me Covid-19 e një grua në gjendje të rëndë

Gjykata në Hagë ende pa vendim për lirimin e përkohshëm të të paraburgosurve

Gjykata në Hagë ende pa vendim për lirimin e përkohshëm të të paraburgosurve

Vdes i prekuri me koronavirus nga veriu i Mitrovicës

Vdes i prekuri me koronavirus nga veriu i Mitrovicës

Presidenti i pamëshirshëm urdhëron vrasjen e atyre që nuk i binden masave për koronavirusin

Presidenti i pamëshirshëm urdhëron vrasjen e atyre që nuk i binden masave për koronavirusin

COVID-19 i merr jetën zyrtarit të parë në qeverinë serbe

COVID-19 i merr jetën zyrtarit të parë në qeverinë serbe

Zeka: Qeverinë do ta bëjnë LDK, AAK e Nisma – kryeministër Avdullah Hoti

Zeka: Qeverinë do ta bëjnë LDK, AAK e Nisma – kryeministër Avdullah Hoti

Thaçi paralajmëron fundin e karrierës politike, tregon se mund t’ia nisë një pune tjetër

Thaçi paralajmëron fundin e karrierës politike, tregon se mund t’ia nisë një pune tjetër

Thaçi mesazh të ashpër BE’së: S’e takoj Lajcakun nëse vjen me qëndrim mosnjohës ndaj Kosovës

Thaçi mesazh të ashpër BE’së: S’e takoj Lajcakun nëse vjen me qëndrim mosnjohës ndaj Kosovës

Ambasadori italian mirëpret heqjen e taksës: Dialogu duhet të fillojë sa më shpejt

Ambasadori italian mirëpret heqjen e taksës: Dialogu duhet të fillojë sa më shpejt

90 vjeçarja vdes pasi refuzon ventiluesin: Kam pasur një jetë të mirë, jepja këtë më të rinjve

90 vjeçarja vdes pasi refuzon ventiluesin: Kam pasur një jetë të mirë, jepja këtë më të rinjve

Hasani: Thaçi duhet t’i shkruajë VV’së për qeverinë e re

Hasani: Thaçi duhet t’i shkruajë VV’së për qeverinë e re

Haziri: Heqja e taksës u bë pa u koordinuar me Amerikën, veprimi i sotëm do të ketë prapë pasoja

Haziri: Heqja e taksës u bë pa u koordinuar me Amerikën, veprimi i sotëm do të ketë prapë pasoja

Rama falënderon Vuçiqin për lejimin e kalimit të kamionëve nga Kosova drejt Serbisë, së bashku do të fitojmë luftë

Rama falënderon Vuçiqin për lejimin e kalimit të kamionëve nga Kosova drejt Serbisë, së bashku do të fitojmë luftë

LAJMI I FUNDIT: 13 raste të reja me koronavirus

LAJMI I FUNDIT: 13 raste të reja me koronavirus

Pacientja me koronavirus në QKUK në gjendje të rëndë, mjekët s’e dinë se si është infektuar

Pacientja me koronavirus në QKUK në gjendje të rëndë, mjekët s’e dinë se si është infektuar