Njihuni me futbollistin më problematik në botë

27.11.2020 16:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Njihuni me futbollistin më problematik në botë

Gerardo Bedoya është zyrtarisht lojtari më problematik në histori të futbollit.

Kolumbiani i cili bëri 49 paraqitje për kombëtaren e tij, ka një rekord të tmerrshëm sa i përket disiplinës si lojtarë, ku e bën Roy Keane e Sergio Ramos të duken si engjuj.

Ai është ndëshkuar me karton të kuq për më shumë se 46 herë, në një karrierë 20 vjeçare në Amerikën e Jugut. Sipas statistikave të publikuara, Bedoya është ndëshkuar 14 herë me karton të kuq për skuadrën e Deportivo Cali, pesë herë për Racing Club, shtatë herë për Millonarios dhe tetë herë për Santa Fe, përcjell KosovaPress.

I njohur ndryshe si “Bisha”, Bedoya një herë u ndëshkua me 15 ndeshje mos lojë për një goditje me bërryl dhe duke e goditur me këmbë lojtarin kundërshtar Jhonny Ramirez në derbin e “Bogas” në vitin 2012. Ishte i 41 karton i kuq për të, dhe pas kësaj ndeshje për media, ai kishte nervat të thoshte se “normalisht unë nuk jam kështu”.

Videon rreth kësaj ngjarje mund ta shikoni më poshtë.

https://www.youtube.com/watch?v=Qb8KlW9HeTY

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Njihuni me futbollistin më problematik në botë

Njihuni me futbollistin më problematik në botë

Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

​Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë

​Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë

​Braga-Leicester City, analizë dhe formacionet e mundshme

​Braga-Leicester City, analizë dhe formacionet e mundshme

Aston Villa synon transferimin e Milot Rashicës

Aston Villa synon transferimin e Milot Rashicës

Nëna e dhjetë fëmijëve vdes 11 ditë pasi solli në jetë vajzën e saj të parë

Nëna e dhjetë fëmijëve vdes 11 ditë pasi solli në jetë vajzën e saj të parë

​8 gjëra që tërheqin gjininë e kundërt si magnet

​8 gjëra që tërheqin gjininë e kundërt si magnet

Kjo ishte dëshira e fundit e Maradonnas të cilën e zbuloi pak para se të vdiste

Kjo ishte dëshira e fundit e Maradonnas të cilën e zbuloi pak para se të vdiste

Vdekja e Maradonas, këto janë vendimet që sapo u morën për futbollin evropian

Vdekja e Maradonas, këto janë vendimet që sapo u morën për futbollin evropian

Vdes legjenda e futbollit botëror Diego Armando Maradona

Vdes legjenda e futbollit botëror Diego Armando Maradona

PSG mposht Leipzigun, Man United Basaksehirin

PSG mposht Leipzigun, Man United Basaksehirin

Barcelona dhe Juventusi sigurojnë kalimin në fazën tjetër të LK-së

Barcelona dhe Juventusi sigurojnë kalimin në fazën tjetër të LK-së

Shteti shet veturën e konfiskuar, tash duhet t’i kthejë borxhin pronarit

Shteti shet veturën e konfiskuar, tash duhet t’i kthejë borxhin pronarit

​5 gjëra te një grua që rrëzon çdo burrë në këmbë

​5 gjëra te një grua që rrëzon çdo burrë në këmbë

​5 mënyra për të shmangur infektimin me koronavirus në ambiente të mbyllura

​5 mënyra për të shmangur infektimin me koronavirus në ambiente të mbyllura