Nis zhbllokimin e pusetave nëpër kryeqytet nga “KUR-Prishtina”

12.05.2020 11:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nis zhbllokimin e pusetave nëpër kryeqytet nga “KUR-Prishtina”

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, njofton se sot do të bëjë pastrimin dhe zhbllokimin e disa lagjeve në kryeqytet.

“Mirëmbajtja e rrjetit të ujërave të zeza, është mëse e domosdoshme për një funksionim të mirëfilltë të rrjetit. Në mirëmbajtje mund të kontribuojnë edhe qytetarët , duke u kujdesur për mos hedhje të mbeturinave në rrjetin e kanalizimit”, thuhet në njoftimin ujësjellësit.

Ekipet e mirëmbajtjes së rrjetit të ujërave të zeza, gjatë ditës së sotme do të merren me zhbllokimin /pastrimin e disa pusetave në zona të ndryshme të shërbimit , si vijon : lagjja e Spitalit në rrugën “ Ahmet Korenica” në Prishtinë, në fshatin Plemetin të komunës së Obiliqit , rruga ” Ferit Curri ” në Obiliq , rruga “ Mahir Domi ” në Prishtinë , fshati Bardhosh në afërsi të autostradës , fshati Shkabaj , rruga ” Mehmet Gradica ” , lagjja Ulpiana soliteri nr. 2 , në fshatin Bresje rruga ” Bedri Pejani” dhe rruga ” Ilir Konushevci” në Prishtinë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti: Më 12 qershor nuk ka protestë por manifestim, kemi mbledhur 180 mijë nënshkrime për peticionin “Duam Zgjedhje”

Kurti: Më 12 qershor nuk ka protestë por manifestim, kemi mbledhur 180 mijë nënshkrime për peticionin “Duam Zgjedhje”

Situata me Covid-19 në Kosovë: Një person në gjendje të rëndë shëndetësore

Situata me Covid-19 në Kosovë: Një person në gjendje të rëndë shëndetësore

Haziri apelon për kujdes maksimal, pandemia Covid-19 nuk ka përfunduar

Haziri apelon për kujdes maksimal, pandemia Covid-19 nuk ka përfunduar

Nagavci: Sot u dëshmua që PDK është në një linjë me partitë tjera

Nagavci: Sot u dëshmua që PDK është në një linjë me partitë tjera

​Selimi: Dhuna në familje duhet të trajtohet më seriozisht

​Selimi: Dhuna në familje duhet të trajtohet më seriozisht

Osmani: Kosova e gatshme për dialog, por jo për një dialog të tipit Thaçi

Osmani: Kosova e gatshme për dialog, por jo për një dialog të tipit Thaçi

Rritja e rasteve me COVID-19/ Mikrobiologu Raka paralajmëron mbylljen si opsion real

Rritja e rasteve me COVID-19/ Mikrobiologu Raka paralajmëron mbylljen si opsion real

Vdes ish-kryetari i Komunës së Gjilanit

Vdes ish-kryetari i Komunës së Gjilanit

Evropa është shumë e bukur nëse mbetet gjithnjë e vërtetë

Evropa është shumë e bukur nëse mbetet gjithnjë e vërtetë

Ministri në shkollën “Faik Konica” për të parë nga afër përgatitjet për Testin e Arritshmërisë

Ministri në shkollën “Faik Konica” për të parë nga afër përgatitjet për Testin e Arritshmërisë

Jemi kthyer në kohën tjetërsuar të Enver Hoxhës

Jemi kthyer në kohën tjetërsuar të Enver Hoxhës

Vetëvendosje i reagon Thaçit: Ky person gjithnjë ndërron qëndrimet e tij dhe atë publikisht, njejtë ka bërë dhe me deklaratat e tij për ndryshimin e kufijve

Vetëvendosje i reagon Thaçit: Ky person gjithnjë ndërron qëndrimet e tij dhe atë publikisht, njejtë ka bërë dhe me deklaratat e tij për ndryshimin e kufijve

Me maska e doreza, nxënësit e klasave të nënta rifillojnë mësimin

Me maska e doreza, nxënësit e klasave të nënta rifillojnë mësimin

Sot nga ora 19:00 nis faza e dytë e dezinsektimit në Prishtinë

Sot nga ora 19:00 nis faza e dytë e dezinsektimit në Prishtinë

Pakot e bananeve të mbushura me kokainë, në vlerë prej 151 milionë eurove

Pakot e bananeve të mbushura me kokainë, në vlerë prej 151 milionë eurove

Kjo është arsyeja e përçarjes në NISMA-s dhe partitë tjera sipas Smakiqit

Kjo është arsyeja e përçarjes në NISMA-s dhe partitë tjera sipas Smakiqit