Ndodh edhe kjo – vrau komshiun për një pelë!

19.06.2020 18:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ndodh edhe kjo – vrau komshiun për një pelë!

Arrest me burg ishte masa e sigurisë që gjykata e Gjirokastrës dha për 67-vjeçarin që të mërkurën vrau me sende të forta një bashkëfshatar pas një konflikti.

Janaq Koleta shfaqi pendesë, ndërsa theksoi se ngjarja ishte aksidentale.Gjykata e Gjirokastrës dha masën e sigurisë “arrest me burg” për Janaq Koletën, i cili akuzohet se vrau me sende të forta bashkëfshatarin Andrea Xhavara në fshatin Labovë.Para togave të zeza, 67-vjeçari shprehu pendesë për krimin, duke thënë se nuk donte ta vriste fqinjin, por ngjarja ishte aksidentale.

Në seancën me dyer të mbyllura në Gjykatën e Gjirokastrës, 67- vjeçari dhe avokati i tij kërkuan një masë të lehtë sigurie, raporton Front Online.

Por gjyqatrja Blerta Çibuku vendosi ta lërë në burg deri në fund të hetimit, duke pranuar kërkesën e prokurorit të çështjes.Ngjarja e rëndë ndodhi në Labovë të Zhabës mbrëmjen e së mërkurës.

67-vjeçari Koleta pretendon se kishte shkuar tek bashkëfshatari për ti kërkuar llogari për një pele të humbur.Por në debat e sipër e goditi, ndërsa 60-vjeçari u rrëzua dhe goditi kokën.Por sipas familjarëve të viktimës, Koleta ka qene gjithmonë problematik në fshat, ndërsa konfliktet e dy burrave kanë qenë të vazhdueshme për çështje të kullotave për bagëtitë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ndodh edhe kjo – vrau komshiun për një pelë!

Ndodh edhe kjo – vrau komshiun për një pelë!

Elita publikon foto nga pishina me djalin, merr vëmendjen poza e saj provokuese

Elita publikon foto nga pishina me djalin, merr vëmendjen poza e saj provokuese

U bë baba për herë të parë, Besnik Krapi ju përlot me dedikimin për vajzën

U bë baba për herë të parë, Besnik Krapi ju përlot me dedikimin për vajzën

53 milionë euro për bujqësi, njofton Hoti

53 milionë euro për bujqësi, njofton Hoti

Osmani: Roli i Kuvendit të Kosovës në procesin e dialogut është krucial

Osmani: Roli i Kuvendit të Kosovës në procesin e dialogut është krucial

Limaj prezanton zëvëndësministrat: Secili më i përgatitur së tjetri

Limaj prezanton zëvëndësministrat: Secili më i përgatitur së tjetri

Real Madridi shkruan historinë, 20 golashënues në La Liga

Real Madridi shkruan historinë, 20 golashënues në La Liga

Fermerët: Nëse ministri Mustafa nuk e banë fjalën, pas 10 ditësh nuk garantojmë protesta të qeta

Fermerët: Nëse ministri Mustafa nuk e banë fjalën, pas 10 ditësh nuk garantojmë protesta të qeta

Behgjet Pacollit iu kërkuan 850 mijë euro për të shpëtuar nga Gjykata Speciale

Behgjet Pacollit iu kërkuan 850 mijë euro për të shpëtuar nga Gjykata Speciale

Njoftim i rëndësishëm për pensionistët e Kosovës

Njoftim i rëndësishëm për pensionistët e Kosovës

Mbi 200 raste aktive me koronavirus në kryeqytet, sot u testuan 80 persona

Mbi 200 raste aktive me koronavirus në kryeqytet, sot u testuan 80 persona

Atletico e refuzoi ofertën prej 150 milionë eurosh për Joao Felixin

Atletico e refuzoi ofertën prej 150 milionë eurosh për Joao Felixin

Letra e Pompeos-Hotit: Bëre mirë me reciprocitetin, ju mbështesim në dialog me Serbinë deri në njohje

Letra e Pompeos-Hotit: Bëre mirë me reciprocitetin, ju mbështesim në dialog me Serbinë deri në njohje

Zgjedhjet serbe pritet të organizohen edhe në Kosovë, hesht qeveria Hoti

Zgjedhjet serbe pritet të organizohen edhe në Kosovë, hesht qeveria Hoti

Policia kërkon ndihmë për kapjen e të dyshuarit për disa raste të vjedhjeve

Policia kërkon ndihmë për kapjen e të dyshuarit për disa raste të vjedhjeve

Hoti pas takimit me rektorët: Ka nevojë për disa ndryshime ligjore në universitete

Hoti pas takimit me rektorët: Ka nevojë për disa ndryshime ligjore në universitete