Ndeshja e futbollit ndërpritet, stadiumi “pushtohet” nga bletët – shtrihen në tokë për të shpëtuar (Foto/Video)

12.06.2018 06:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ndeshja e futbollit ndërpritet, stadiumi “pushtohet” nga bletët – shtrihen në tokë për të shpëtuar (Foto/Video)

Ky është momenti i pazakontë, kur një tufë bletësh futet në fushë dhe detyrojnë futbollistët ta ndërpresin lojën dhe të shtrihen në tokë.

22 lojtarët dhe referët u gjunjëzuan dhe më pas u shtrinë në tokë, duke mbajtur duart pas koke, derisa mijëra bletë “pushtuan” stadiumin, transmeton Telegrafi.

“Ky pushtim” bizar ka ndodhur të stadiumin e nikoqirit Portoviejos, që luanin kundër Manta në Portoviejo të Ekuadorit.

Ndeshja është ndërprerë për më shumë se pesë minuta, për fat të mirë askush nuk është lënduar dhe ndeshja është vazhduar sikur të mos kishte ndodhur asgjë e keqe.

Komentatori i ndeshjes fillimisht nuk ishte në dijeni se çfarë po ndodhte, pasi dëgjohet duke thënë, “një, dy, tre futbollistë janë shtrirë në tokë”. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


City – Burnley, formacionet zyrtare

City – Burnley, formacionet zyrtare

Fortnite në iOS gjeneron 300 milionë dollarë të ardhura

Fortnite në iOS gjeneron 300 milionë dollarë të ardhura

Mos pini pije me akull nëpër lokale, shkakton këtë sëmundje

Mos pini pije me akull nëpër lokale, shkakton këtë sëmundje

E konfirmon agjenti: Conti i kthehet fushave pas dy javëve

E konfirmon agjenti: Conti i kthehet fushave pas dy javëve

Apple refuzon raportin e Bloomberg se janë hakuar nga Kina

Apple refuzon raportin e Bloomberg se janë hakuar nga Kina

Formacionet zyrtare: Chelsea dhe Unitedi zhvillojnë kryendeshjen e javës në Angli

Formacionet zyrtare: Chelsea dhe Unitedi zhvillojnë kryendeshjen e javës në Angli

Rama: Po vlerësohet mundësia e krijimit të një kuadri rregullator për kriptomonedhat

Rama: Po vlerësohet mundësia e krijimit të një kuadri rregullator për kriptomonedhat

Alex Sandro kërkon pagë të lartë, Juventus nuk pranon vazhdimin e kontratës

Alex Sandro kërkon pagë të lartë, Juventus nuk pranon vazhdimin e kontratës

Zamorano: Icardi më i mirë se Higuain

Zamorano: Icardi më i mirë se Higuain

Vertu Aster P është një telefon luksoz i cili kushton deri në 14,000 dollarë

Vertu Aster P është një telefon luksoz i cili kushton deri në 14,000 dollarë

​Foshnja “mrekulli”, shpëtoi pasi zemra ju ndal për 22 minuta

​Foshnja “mrekulli”, shpëtoi pasi zemra ju ndal për 22 minuta

Butragueno mbështet Lopeteguin nën presion

Butragueno mbështet Lopeteguin nën presion

Femrat e pësojnë më së shumti nëse ndalojnë së bëri seks

Femrat e pësojnë më së shumti nëse ndalojnë së bëri seks

Google përditëson aplikacionin e shënimeve Keep me dizajnin material

Google përditëson aplikacionin e shënimeve Keep me dizajnin material

Barcelona mohon spekulimet për Neymarin

Barcelona mohon spekulimet për Neymarin

Tesla prezantoi një version të ri të Model 3

Tesla prezantoi një version të ri të Model 3