Munishi: Belgjika nuk do të guxojë më të luajë ndeshje sikurse kjo me Japoninë

03.07.2018 02:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Munishi: Belgjika nuk do të guxojë më të luajë ndeshje sikurse kjo me Japoninë

Trajneri i njohur kosovar, Ismet Munishi ka komentuar ndeshjen dhe formën e Belgjikës në ndeshje ndaj Japonisë, e cila u fituar vetëm në fund me rikthim me rezultat 3-2.

Munishi ka treguar dobësitë e Belgjikës në emisionin Dueli Botëror në RTV Dukagjini, i cili udhëhiqet nga Fisnik Zymi dhe Arta Nitaj.

“Gjatë kualifikimeve, këta aq shumë kanë qenë më kualitativ se kundërshtarët e vet saqë në çfarëdo forme e kanë mposhtur kundërshtarin”, ka thënë fillimisht Munishi në emisionin Dueli Botëror në RTV Dukagjini.

“Ata kanë lojtarë kualitativ si De Bruyne, Hazard, Lukaku, Mertens. Edhe grupin nuk e kanë pasur të fortë dhe nuk kanë mundur të përmirësohen në këtë aspekt”.

“Tani kur janë ballafaquar me Japoninë e kanë parë se nuk është njësoj sikurse në televizor. Këtu është gabimi i trajnerin pasi është dashur të luaj më i rezervuar”.

“De Bruyne nuk po luan në pozitën e tij që luan te City, pasi po luan në qendër së bashku me Witselin dhe nga aty Japonia dilte lehtë në kundërsulm”.

“Problemi tjetër është se nuk mundesh me luajt me tre mbrojtës dhe me pas Companyn në formacion. Me luajt me tre mbrojtës, duhet mi pas të tretë të shpejtë dhe dy mesfushorët para tyre si ‘pit-bulla sepse ka shumë hapësira pastaj”.

“Tash e tutje trajneri i Belgjikës nuk guxon me luajt me de Bruynen dhe me tre mbrojtës me kundërshtarët tjerë sepse këto janë reprezentacione të nivelit të lartë dhe të dënojnë. Aty ku je më i dobëti e shfrytëzojnë dhe të dënojnë”, përfundoi trajneri kosovar. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kinezja bie në akuariumin e peshkaqenëve, shpëtoi mrekullisht edhe pse qëndroi në ujë për 60 sekonda (Video)

Kinezja bie në akuariumin e peshkaqenëve, shpëtoi mrekullisht edhe pse qëndroi në ujë për 60 sekonda (Video)

Bisedimet për duelin ndërmjet Joshuas dhe Wilderit fillojnë menjëherë pas meçit të amerikanit me Tyson Furyn

Bisedimet për duelin ndërmjet Joshuas dhe Wilderit fillojnë menjëherë pas meçit të amerikanit me Tyson Furyn

iPhone XR do të jetë më i suksesshëm sesa iPhone XS thotë analisti shquar

iPhone XR do të jetë më i suksesshëm sesa iPhone XS thotë analisti shquar

Sonte fillon edicioni i ri i NBA që pritet të jetë i jashtëzakonshëm – Këto janë 15 lëvizjet e bujshme që ndodhën

Sonte fillon edicioni i ri i NBA që pritet të jetë i jashtëzakonshëm – Këto janë 15 lëvizjet e bujshme që ndodhën

Vuani nga zgjerimi i venave në këmbë? Ja si t’i shëroni!

Vuani nga zgjerimi i venave në këmbë? Ja si t’i shëroni!

Shfletuesit kryesorë braktisin standardin 20 vjeçar të sigurisë në internet TLS 1.0 dhe 1.1

Shfletuesit kryesorë braktisin standardin 20 vjeçar të sigurisë në internet TLS 1.0 dhe 1.1

Bartomeu: Umtiti dhe Vermaelen janë të lënduar, do të kërkojmë mbrojtës në janar

Bartomeu: Umtiti dhe Vermaelen janë të lënduar, do të kërkojmë mbrojtës në janar

Për dy vite fjeti 22 orë në ditë dhe i shtoi 50 kilogramë, pas dietave dhe ushqimit të shëndetshëm riktheu linjat trupore që i kishte dikur (Foto)

Për dy vite fjeti 22 orë në ditë dhe i shtoi 50 kilogramë, pas dietave dhe ushqimit të shëndetshëm riktheu linjat trupore që i kishte dikur (Foto)

Notat e lojtarëve, Francë 2-1 Gjermani: Griezmann shënon dy herë, por Kroos vlerësohet më lartë

Notat e lojtarëve, Francë 2-1 Gjermani: Griezmann shënon dy herë, por Kroos vlerësohet më lartë

Montblanc Summit 2 është ora e parë inteligjente me procesorin Snapdragon Wear 3100

Montblanc Summit 2 është ora e parë inteligjente me procesorin Snapdragon Wear 3100

A duhet ta ndërprisni pirjen e lëngjeve të frutave

A duhet ta ndërprisni pirjen e lëngjeve të frutave

Rikthehet NBA me dy super duele, Philadelphia i shkon Bostonit, Golden State e pret Thunder

Rikthehet NBA me dy super duele, Philadelphia i shkon Bostonit, Golden State e pret Thunder

Procesorët e rinj Intel thyejnë barrierën e 64GB RAM

Procesorët e rinj Intel thyejnë barrierën e 64GB RAM

Herolind Shala, ndër më të mirët në Ligën e Kombeve sa i përket pasimeve të sakta

Herolind Shala, ndër më të mirët në Ligën e Kombeve sa i përket pasimeve të sakta

Deshi t’ia kalojë Lamborghinit, shoferi i motoçikletës për pak sa nuk e pësoi (Video)

Deshi t’ia kalojë Lamborghinit, shoferi i motoçikletës për pak sa nuk e pësoi (Video)

Evropa udhëheq SHBA dhe Azinë në botën e kryptove

Evropa udhëheq SHBA dhe Azinë në botën e kryptove