Miratohet vendimi për emërimin e bordeve të kompanive rajonale të ujësjellësit

18.06.2019 15:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Miratohet vendimi për emërimin e bordeve të kompanive rajonale të ujësjellësit

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen që është duke e zhvilluar, ka miratuar propozim vendimin për emërimin e anëtarëve të bordeve të kompanive të ujësjellësit rajonal.

Qeveria e Kosovës ka miratuar propozim vendimin për emërimin e drejtorëve në Bordin e Ndërmarrjes Publike, “Posta e Kosovës Sh.A”.

Po ashtu në këtë mbledhje është miratuar edhe propozim vendimi për emërimin e drejtorëve në Bordin e Kompanisë Rajonale Ujësjellësit “Prishtina Sh. A”, raporton lajmi.net.

“Janë përfunduar të gjithë procedurat dhe i është kërkuar Qeverisë që të propozojë listën për kandidatë”, ka thënë Haradinaj.

Në mbledhje janë miratuar edhe vendimi për emërimin e Bordit Rajonale Ujësjellësi “Hidrodrini Sh. A”, Kompanisë Rajonale te Ujitjes “Drini i Bardhë Sh.A” në Pejë, Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Mitrovica Sh.A”, Kompanisë Rajonale të ujitjes Radoniqi- “Dukagjini Sh.A”, Gjakovë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Socialdemokratët e Austrisë: Pa u hequr taksa, s’ka zgjidhje për problemin Kosovë-Serbi

Socialdemokratët e Austrisë: Pa u hequr taksa, s’ka zgjidhje për problemin Kosovë-Serbi

Haradinaj: Krenar me luftën dhe përkushtimin e Akil Gjakovës

Haradinaj: Krenar me luftën dhe përkushtimin e Akil Gjakovës

Gjenocidi, fjala e mohuar

Gjenocidi, fjala e mohuar

Për një vit u arrestuan 784 të mitur

Për një vit u arrestuan 784 të mitur

Deputeti i AAK-së: Po përgatiten komisionet për korrigjimin e kufirit me Malin e Zi

Deputeti i AAK-së: Po përgatiten komisionet për korrigjimin e kufirit me Malin e Zi

11 të vdekur në bregdetin shqiptar gjatë kësaj vere

11 të vdekur në bregdetin shqiptar gjatë kësaj vere

Qindra miliona euro shpenzime më shumë për mëditje, mallra e shërbime

Qindra miliona euro shpenzime më shumë për mëditje, mallra e shërbime

Qeveria “harron” premtimet për “Shkupin 2014”

Qeveria “harron” premtimet për “Shkupin 2014”

Byrnes inkurajon Maqedonine e V. në luftimin e korrupsionit

Byrnes inkurajon Maqedonine e V. në luftimin e korrupsionit

Së shpejti, Kosova me listë finale të organizatave terroriste

Së shpejti, Kosova me listë finale të organizatave terroriste

DASH mbi të bërit biznes në Kosovë, korrupsioni pengesë

DASH mbi të bërit biznes në Kosovë, korrupsioni pengesë

Haradinaj: Qeveria do t’i qëndrojë pranë fermerëve dhe bujqve tanë

Haradinaj: Qeveria do t’i qëndrojë pranë fermerëve dhe bujqve tanë

Veseli: Askush s’ka të drejtë të manipulojë me statutin e luftëtarit të UÇK-së

Veseli: Askush s’ka të drejtë të manipulojë me statutin e luftëtarit të UÇK-së

Tahiri: Qasja në drejtësi imperativ i patjetërsueshëm, së shpejti nis rekrutimi i noterëve

Tahiri: Qasja në drejtësi imperativ i patjetërsueshëm, së shpejti nis rekrutimi i noterëve

Ambasada e Turqisë në Beograd përmirëson gabimin, heq referimin “Kosovë e Metohi”

Ambasada e Turqisë në Beograd përmirëson gabimin, heq referimin “Kosovë e Metohi”

Ministria e Infrastrukturës hesht përballë kërkesës për heqjen e monopolit në homologim

Ministria e Infrastrukturës hesht përballë kërkesës për heqjen e monopolit në homologim