Ministria e Mjedisit investon 75 mijë euro për ujësjellësin në 28 fshatra të Gjakovës

12.09.2019 15:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ministria e Mjedisit investon 75 mijë euro për ujësjellësin në 28 fshatra të Gjakovës

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MMPH), Fatmir Matoshi dhe kryeshefi i Kompanisë rajonale të Ujësjellësit “Gjakova”, Ismet Ahmeti, kanë nënshkruar memorandum të bashkëpunimit për realizimin projekteve që financohen nga MMPH-ja.

Matoshi tha se MMPH-ja investon edhe 75 mijë euro për ujësjellësin në 28 fshatra të Gjakovës.

“Sot me kryeshefin KRU ‘Gjakova’ nënshkruam një memorandum bashkëpunimi për vazhdimin e ndërtimit të ujësjellësit për 28 fshatra”.

“Vjet kemi investuar më 200 mijë euro, këtë vit 75 mijë euro përmes këtij memorandumi. Uroj që ky investim të përfundoj në kohë, jam i lumtur që po nënshkruhet ky memorandum”.

Ismet Ahmeti, kryeshef i kompanisë rajonale të ujësjellësit “Gjakova”, tha se me këtë projekt banorët e këtyre fshatrave nuk do të kenë më probleme me ujë të pijshëm.

“E falënderoj ministrin për të gjitha që i ka bë deri më tani më herët me 200 mijë euro dhe tash me 75 mijë euro. Këtë vit qytetarët kanë me qenë me ujë të pijshëm”.

“Është një projekt madhështor komuna e Gjakovës asnjëherë nuk ka pas kësi projekti po shkon ky projekt në bjeshkë me 10 kilometra, prandaj e falënderoj ministrin”, ka thënë Ahmeti./EO/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Xhandarmëria serbe futet një kilometër brenda Kosovës në fshatin Karaçevë

Xhandarmëria serbe futet një kilometër brenda Kosovës në fshatin Karaçevë

Bytyqi: Shqetësimet e ndërkombëtarëve për ligjin për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së janë të panevojshme

Bytyqi: Shqetësimet e ndërkombëtarëve për ligjin për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së janë të panevojshme

Qeveria e Kosovës ndanë 95,2 milionë euro për rimëkëmbje ekonomike

Qeveria e Kosovës ndanë 95,2 milionë euro për rimëkëmbje ekonomike

Tahiri-Kusari-Lilës: Në raport me Avdullah Hotin nuk mund të marr seriozisht, na ke lodh në 2017 duke kërkuar votë për të

Tahiri-Kusari-Lilës: Në raport me Avdullah Hotin nuk mund të marr seriozisht, na ke lodh në 2017 duke kërkuar votë për të

LDK kërkon të hyjë në rend dite projektligji për rimëkëmbjen ekonomike

LDK kërkon të hyjë në rend dite projektligji për rimëkëmbjen ekonomike

Zvicra paraporosit 4,5 milionë doza të vaksinës së mundshme antiCOVID-19

Zvicra paraporosit 4,5 milionë doza të vaksinës së mundshme antiCOVID-19

Me gjithë vërejtjet partitë përkrahin projektligjin për pandeminë

Me gjithë vërejtjet partitë përkrahin projektligjin për pandeminë

Kush e shfrytëzoi pandeminë për përfitime të jashtëligjshme?

Kush e shfrytëzoi pandeminë për përfitime të jashtëligjshme?

33 laboratorë privatë do të fillojnë testimet për Covid-19 nga java e ardhshme

33 laboratorë privatë do të fillojnë testimet për Covid-19 nga java e ardhshme

​Osmani: Projektligji për pandeminë ka për qëllim mbrojtjen e shëndetit publik

​Osmani: Projektligji për pandeminë ka për qëllim mbrojtjen e shëndetit publik

Tensione e fjalosje në mes të deputetëve të VV-së e LDK-së, seanca ndërpritet për 10 minuta

Tensione e fjalosje në mes të deputetëve të VV-së e LDK-së, seanca ndërpritet për 10 minuta

Prishtina me rekord rastesh, 87 brenda 24 orësh

Prishtina me rekord rastesh, 87 brenda 24 orësh

Kryeministri Hoti kërkon të hyjë në rend të ditës tërheqja e 10% të Trustit

Kryeministri Hoti kërkon të hyjë në rend të ditës tërheqja e 10% të Trustit

Licencohen 33 laboratorë privatë, mund të bëjnë testime për COVID-19 nga java e ardhshme

Licencohen 33 laboratorë privatë, mund të bëjnë testime për COVID-19 nga java e ardhshme

Tre të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Tre të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Edhe 181 raste të reja me COVID-19

Edhe 181 raste të reja me COVID-19