Mimoza Sllamniku ka probleme me veshkat dhe kurimi i kushton 30 mijë euro – kërkon ndihmën e njerëzve vullnetmirë

13.01.2021 19:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mimoza Sllamniku ka probleme me veshkat dhe kurimi i kushton 30 mijë euro – kërkon ndihmën e njerëzve vullnetmirë

Mimoza Sllamniku, 28-vjeçarja nënë e dy fëmijëve 2 dhe 4 vjeç ka nevojë për ndihmën e njerëzve vullnetmirë. Ajo vuan nga dëmtimi i veshkave dhe si pasojë e kësaj tashmë është edhe në dializë.

Në pamundësi për të siguruar veshkën ne përshtatshme dhe koston prej rreth 30 mijë eurove për transplant, familja është e detyruar të kërkojë ndihmë nga njerëzit bamirës.

Familja iu është mirënjohës të gjithë atyre që ndihmojnë në ndonjë mënyrë.
Emri: Mimoza Sllamniku
Llogaria bankare NLB BANK Kosovo Konto: 1701003412967136 Swift: NPPRXKPRXXX

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mimoza Sllamniku ka probleme me veshkat dhe kurimi i kushton 30 mijë euro – kërkon ndihmën e njerëzve vullnetmirë

Mimoza Sllamniku ka probleme me veshkat dhe kurimi i kushton 30 mijë euro – kërkon ndihmën e njerëzve vullnetmirë

Nis procedura për shkarkimin e Trumpit pas sulmit ndaj Kongresit

Nis procedura për shkarkimin e Trumpit pas sulmit ndaj Kongresit

Hoti: Kundërshtarët e LDK-së në këto zgjedhje janë kundërshtarë të shtetit të Kosovës

Hoti: Kundërshtarët e LDK-së në këto zgjedhje janë kundërshtarë të shtetit të Kosovës

Shqipëri, 4 të vdekur dhe 707 raste të reja me Covid-19

Shqipëri, 4 të vdekur dhe 707 raste të reja me Covid-19

Zaharieva: Shkupi gabon nëse pret ndryshim të politikës bullgare pas zgjedhjeve

Zaharieva: Shkupi gabon nëse pret ndryshim të politikës bullgare pas zgjedhjeve

SBASHK-u me kërcënimin e zakonshëm: Greva mbetet opsion i hapur

SBASHK-u me kërcënimin e zakonshëm: Greva mbetet opsion i hapur

Avokati i Popullit partive politike: Respektoni në mënyrë rigoroze masat anti-Covid

Avokati i Popullit partive politike: Respektoni në mënyrë rigoroze masat anti-Covid

Hoti: E nxorëm Kosovën nga izolimi, Kurti në vend që të ndihmoj njerëzit nga vërshimet kërcënon me prokurorë

Hoti: E nxorëm Kosovën nga izolimi, Kurti në vend që të ndihmoj njerëzit nga vërshimet kërcënon me prokurorë

Hoxhaj thotë se PDK do të jetë partia më e votuar në zgjedhje, fton Kurtin për përballje në pesë debate televizive

Hoxhaj thotë se PDK do të jetë partia më e votuar në zgjedhje, fton Kurtin për përballje në pesë debate televizive

Qeveria në detyrë miraton planin e punës së Zyrës për Luginën

Qeveria në detyrë miraton planin e punës së Zyrës për Luginën

Samedin Mehmeti zyrtarisht emërohet drejtor i Policisë së Kosovës

Samedin Mehmeti zyrtarisht emërohet drejtor i Policisë së Kosovës

Një i vdekur dhe 299 raste të reja me COVID-19

Një i vdekur dhe 299 raste të reja me COVID-19

Bahtiri nderon me mirënjohje deçanasin që deshi t’ia dhurojë veshkën e tij 19 vjeçares

Bahtiri nderon me mirënjohje deçanasin që deshi t’ia dhurojë veshkën e tij 19 vjeçares

Hoti: Qeveria do të ndajë një fond për familjet e prekura nga vërshimet

Hoti: Qeveria do të ndajë një fond për familjet e prekura nga vërshimet

Muharrem Nitaj emërohet ministër në detyrë, pas dorëheqjes së Blerim Kuçit

Muharrem Nitaj emërohet ministër në detyrë, pas dorëheqjes së Blerim Kuçit

IPK fillon hetimet ndaj zyrtarëve policorë, që pretendohet se kanë ushtruar dhunë ndaj aktivistëve të PSD-së

IPK fillon hetimet ndaj zyrtarëve policorë, që pretendohet se kanë ushtruar dhunë ndaj aktivistëve të PSD-së