“Metallica” i ka lansuar dy këngë nga albumi dhe filmi i ardhshëm koncertal “S&M2”

15.07.2020 17:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Metallica” i ka lansuar dy këngë nga albumi dhe filmi i ardhshëm koncertal “S&M2”

Grupi i njohur i muzikës, “Metallica”, e ka konfirmuar lajmin se do të lansojnë muzikë të re gjatë ditës së sotme, si pjesë e albumit dhe filmit koncertal të ardhshëm, “S&M2”, dhe i cili përmban performanca live të bendit.

Vokalisti James Hetfield dhe bateristi Lars Ulrich, i kanë njoftuar fansat përmes Instagramit, që të mërkurën më 14 korrik do ta lansojnë materialin e ri muzikor.

“Tung, jemi grupi ‘Metallica’. Ju ftojmë të na bashkoheni të mërkurën, për ta dëgjuar muzikën tonë të re nga albumi dhe filmi koncertal ‘S&M2’. Ju mirëpresim,” ka deklaruar dyshja përmes mesazhit të tyre.

“S&M2”, që është vazhdim i albumit live të bendit të vitit 1999, është incizuar brenda dy netëve në shtator të vitit të kaluar së bashku me Simfoninë e San Franciscos, si dhe kishte për qëllim ta shënojë përvjetorin e 20-të të albumit shumë të suksesshëm të grupit, “S&M”.

Me këtë rast është realizuar dhe një film koncertal i cili u transmetua vetëm një herë nëpër kinematë botërore, në tetor të vitit 2019, transmeton Koha.

Një trailer i filmit koncertal u lansua para pak orësh në platformën YouTube, së bashku me dy performanca në versionin live të hiteve, “All Within My Hands” dhe “Nothing Else Matters”. Ndërsa filmi dhe albumi në tërësi, planifikohen të publikohen gjatë muajit gusht.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Metallica” i ka lansuar dy këngë nga albumi dhe filmi i ardhshëm koncertal “S&M2”

“Metallica” i ka lansuar dy këngë nga albumi dhe filmi i ardhshëm koncertal “S&M2”

Juve e Lazio e kërkojnë këndelljen sonte

Juve e Lazio e kërkojnë këndelljen sonte

Inter dhe Manchester United të gatshëm të shkëmbejnë dyshen e njohur

Inter dhe Manchester United të gatshëm të shkëmbejnë dyshen e njohur

Rashica, i shtrenjtë për Leipzigun

Rashica, i shtrenjtë për Leipzigun

Apple fiton gjyqin kundër Komisionit Evropian, i shpëton 13 miliardë euro

Apple fiton gjyqin kundër Komisionit Evropian, i shpëton 13 miliardë euro

WhatsApp bie në të gjithë botën: Mijëra përdorues raportojnë probleme

WhatsApp bie në të gjithë botën: Mijëra përdorues raportojnë probleme

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet