Meta: Përjetova emocione të jashtëzakonshme me fitoren historike të Dardanëve

07.09.2019 18:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Meta: Përjetova emocione të jashtëzakonshme me fitoren historike të Dardanëve

Presidenti i Sqipërisë Ilir Meta, ka ndjekur nga afër ndeshjen në mes të Kosovës dhe Çekisë.

Ai u shpreh jashtëzakonisht i lumtur me fitoren Dardanëve, rezultat të cilin e cilësoi historik.

“Emocione të jashtëzakonshme përjetova sot në stadiumin “Fadil Vokrri”, kur Dardanët përmbysën rezultatin duke shënuar një fitore historike ndaj Çekisë! Edhe pse pa pesë titullarë, ata treguan se shpirti i ekipit është gjithçka për Fitore!Urime edhe tifozëve të pamposhtur!” ka shkrua Meta në Facebook.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Trump, debat të ashpër me gazetarin për shifrat e vdekjeve nga COVID-19 në SHBA

Trump, debat të ashpër me gazetarin për shifrat e vdekjeve nga COVID-19 në SHBA

MSH deklarohet lidhur me rastin e vdekjes së shtatëvjeçares në Prishtinë

MSH deklarohet lidhur me rastin e vdekjes së shtatëvjeçares në Prishtinë

Shfuqizimi i udhëzimit për çmimin e barnave, Ismaili: Zemaj u bë partner i krimit farmaceutik

Shfuqizimi i udhëzimit për çmimin e barnave, Ismaili: Zemaj u bë partner i krimit farmaceutik

​‘Maska kancerogjene në treg’, Kosova kthen mbrapshtë 50 mijë copë të blera në Kinë

​‘Maska kancerogjene në treg’, Kosova kthen mbrapshtë 50 mijë copë të blera në Kinë

Abrashi: Infrastruktura e Kamenicës po kompletohet

Abrashi: Infrastruktura e Kamenicës po kompletohet

Çmimet e naftës nën presion nga përhapja e koronavirusit

Çmimet e naftës nën presion nga përhapja e koronavirusit

Edhe një vdekje nga COVID-19 në Kosovë

Edhe një vdekje nga COVID-19 në Kosovë

184 raste me Covid-19 aktive në Gjilan, 18 vdekje dhe 338 të shëruar

184 raste me Covid-19 aktive në Gjilan, 18 vdekje dhe 338 të shëruar

Konstituohet Kuvendi– nisin bisedimet për Qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut

Konstituohet Kuvendi– nisin bisedimet për Qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut

​BQE: Rimëkëmbja e ekonomisë do të merr një kohë të konsiderueshme

​BQE: Rimëkëmbja e ekonomisë do të merr një kohë të konsiderueshme

​Veliu: Situata me COVID-19 në Kosovë është shumë serioze

​Veliu: Situata me COVID-19 në Kosovë është shumë serioze

​Hoxhaj: BE-ja asnjë fjalë për raketat që Serbia i bleu nga Kina

​Hoxhaj: BE-ja asnjë fjalë për raketat që Serbia i bleu nga Kina

Rreth 100 spitale-laboratorë privatë kërkojnë licencimin për kryerjen e testeve për COVID-19

Rreth 100 spitale-laboratorë privatë kërkojnë licencimin për kryerjen e testeve për COVID-19

E rëndë, 7 vjeçarja vdes në QKUK pasi u trajtua në një ordinancë private

E rëndë, 7 vjeçarja vdes në QKUK pasi u trajtua në një ordinancë private

Gjykata lëshon urdhër-arrest për deputetin Etem Arifi

Gjykata lëshon urdhër-arrest për deputetin Etem Arifi

​Thaçi kujton Qerim Kelmendin, njërin ndër ushtarët e parë të UÇK-së

​Thaçi kujton Qerim Kelmendin, njërin ndër ushtarët e parë të UÇK-së