Messenger Lite pasurohet me GIF të animuara dhe opsione vizuale

06.12.2018 17:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Messenger Lite pasurohet me GIF të animuara dhe opsione vizuale

Messenger Lite, versioni i thjeshtë i aplikacionin të komunikimit të Facebook, u përditësua sot me disa veçori të reja.


Nga dita e sotme përdoruesit mund të dërgojnë GIF të animuara dhe të ndryshojnë pamjen e bisedave në grup ose me miqtë.

Ata gjithashtu mund të shpërndajnë skedarë.


Aplikacioni Messenger Lite edhe më përpara ka dërguar GIF por nuk kanë qenë të animuara në aplikacion. Esencialisht ishin vetëm foto.

Facebook rekomandon përdorimin e tastierave të palëve të treta si Gboard. Tashmë mund të dërgojnë skedari duke shtypur simbolin “+”.

Messenger Lite është vetëm 10MB dhe i disponueshëm në 100 vende të botës si dhe mund të kryejë edhe video thirrje.

Përveç GIF, Messenger Lite sjell opsionet e përshtatjes së ndërfaqes së aplikacionit të disponueshme edhe në Messenger e plotë. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Aeroporti i Madridit po kërkon pronarin e “aeroplanit fantazmë” të braktisur dhjetë vjet më parë

Aeroporti i Madridit po kërkon pronarin e “aeroplanit fantazmë” të braktisur dhjetë vjet më parë

Mourinho në Milano, takim me drejtuesit e Interit?

Mourinho në Milano, takim me drejtuesit e Interit?

Facebook tashmë mundëson fshirjen e historisë së chatit

Facebook tashmë mundëson fshirjen e historisë së chatit

Busquets: Barazimi rezultat i drejtë

Busquets: Barazimi rezultat i drejtë

Nuk jeni të vetëdijshëm sa i shkatërroni veprimet pozitive të kafes: Këto gjashtë gabime të gjithë i bëni!

Nuk jeni të vetëdijshëm sa i shkatërroni veprimet pozitive të kafes: Këto gjashtë gabime të gjithë i bëni!

Ja si lapsi S-Pen i telefonëve Galaxy Note do të përdoret edhe si kamër

Ja si lapsi S-Pen i telefonëve Galaxy Note do të përdoret edhe si kamër

Te Reali të pakënaqur me barazimin, Vazquez: Merituam më shumë

Te Reali të pakënaqur me barazimin, Vazquez: Merituam më shumë

Nxirret trupi nga avioni që bartte Emiliano Salan dhe David Ibbotsonin, nuk dihet ende i kujt është

Nxirret trupi nga avioni që bartte Emiliano Salan dhe David Ibbotsonin, nuk dihet ende i kujt është

Një dyqan i lirë rus në Gjermani është mbyllur pas pesë ditësh, sepse është shitur i gjithë malli!

Një dyqan i lirë rus në Gjermani është mbyllur pas pesë ditësh, sepse është shitur i gjithë malli!

Doni të përdorin Windows 7 pas 2020 të sigurtë? Atëherë duhet të paguani

Doni të përdorin Windows 7 pas 2020 të sigurtë? Atëherë duhet të paguani

Bayern Munich vetëm pas vazhdimeve kalon në çerekfinale të DBF Pokal

Bayern Munich vetëm pas vazhdimeve kalon në çerekfinale të DBF Pokal

Konsumi i pemëve dhe perimeve, përmirëson anën fizike dhe emocionale të njeriut

Konsumi i pemëve dhe perimeve, përmirëson anën fizike dhe emocionale të njeriut

Kupa e Mbretit, Barcelona 1-1 Real Madrid: Notat e lojtarëve, Malcom më i miri

Kupa e Mbretit, Barcelona 1-1 Real Madrid: Notat e lojtarëve, Malcom më i miri

Tesla përsëri zbret çmimin e makinës elektrike Model 3

Tesla përsëri zbret çmimin e makinës elektrike Model 3

Notat e lojtarëve, Everton 0-2 Manchester City: Shkëlqen Laporte, dështon Pickford

Notat e lojtarëve, Everton 0-2 Manchester City: Shkëlqen Laporte, dështon Pickford

Prishtina mëson të enjten kundërshtarin në eliminimit direkt të FIBA Europe Cup

Prishtina mëson të enjten kundërshtarin në eliminimit direkt të FIBA Europe Cup