Mbyllet votimi për Oscar, “Shok” është fituesi absolut

24.02.2016 09:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mbyllet votimi për Oscar, “Shok” është fituesi absolut

Mbrëmë filmi “Shok” është shfaqur në sallën e Akademisë.

Është mbyllur para gjashtë orëve procesi i votimit në Akademinë Oscars, për të gjitha kategoritë e sivjetme. Kampanja e cila ka nisur që në muajin shtator ka përfunduar ndërsa fituesit janë tanimë në zarfet që do të hapen natën e 28 shkurtit.

shok

Deadline – ka parashikuar fitoren e filmit kosovar “Shok” në kategorinë Short Film Live Action.

shok1

“Filmi “Shok” mund ti shokojë të gjithë” – shkruan Deadline, faqe e famshme në internet e cila pasi ka analizuar sinopsiset e filmave ka ardhur në përfundim që filmi me regji të Jamie Donoughue do të shokojë me triumfin e tij. Brie Larson është favorite për çmimin e aktores më të mirë ndërsa Leonardo DiCaprio për rolin e tij në The Revenant.

Mbrëmë filmi “Shok” është shfaqur në sallën e Akademisë

ashok

ashok1

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Rama për vrasjen në Gjirokastër: Asnjë jetë e pafajshme nuk humbi nga marrëzia ekstremiste

Rama për vrasjen në Gjirokastër: Asnjë jetë e pafajshme nuk humbi nga marrëzia ekstremiste

Ramadani: FSK-ja është multi-etnike, s’përmend bombën te pjesëtari boshnjak

Ramadani: FSK-ja është multi-etnike, s’përmend bombën te pjesëtari boshnjak

Me nderime ushtarake, u varros veprimtari i çështjes kombëtare, Nazmi Llapashtica

Me nderime ushtarake, u varros veprimtari i çështjes kombëtare, Nazmi Llapashtica

Pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, mblidhet LDK-ja

Pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, mblidhet LDK-ja

Mësimi me libra të shtypur më i suksesshëm se ai elektronik, konstaton një studim në SHBA

Mësimi me libra të shtypur më i suksesshëm se ai elektronik, konstaton një studim në SHBA

Serbia do të përdorë çdo mekanizëm për ta parandaluar themelimin e Ushtrisë së Kosovës

Serbia do të përdorë çdo mekanizëm për ta parandaluar themelimin e Ushtrisë së Kosovës

106 studentë të pakicave janë regjistruar në UP

106 studentë të pakicave janë regjistruar në UP

Kapen me armë tre fëmijë në Drenicë, po gjuanin në shenjë

Kapen me armë tre fëmijë në Drenicë, po gjuanin në shenjë

Haradinaj për median kroate: Ndryshimi i kufijve, eksperiment i rrezikshëm

Haradinaj për median kroate: Ndryshimi i kufijve, eksperiment i rrezikshëm

Vetëvendosje e do dorëheqjen e Presidentit dhe Kryeministrit, shkak vonesat në liberalizim

Vetëvendosje e do dorëheqjen e Presidentit dhe Kryeministrit, shkak vonesat në liberalizim

Aksion i policisë kundër drogave, arrestohen pesë persona

Aksion i policisë kundër drogave, arrestohen pesë persona

S’ka të ndalur dhuna në familje, tri raste të raportuara vetëm në 24 orët e fundit

S’ka të ndalur dhuna në familje, tri raste të raportuara vetëm në 24 orët e fundit

Ish-lehtësuesi i dialogut: Me korrigjimin e kufijve të pajtohen dy popujt

Ish-lehtësuesi i dialogut: Me korrigjimin e kufijve të pajtohen dy popujt

Ministria e Kulturës pritet që të zhvendoset në Prizren

Ministria e Kulturës pritet që të zhvendoset në Prizren

Borxhi milionësh ndaj Bechtel Enkas: Qeveria planifikon ta kryejë në vitin që vjen

Borxhi milionësh ndaj Bechtel Enkas: Qeveria planifikon ta kryejë në vitin që vjen

Diplomacia defanzive

Diplomacia defanzive