Mavraj: Më habiti pakëz nënshtetësja gjermane me thirrjet për aksion kundër mediave, të tjerët jo

17.04.2021 19:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mavraj: Më habiti pakëz nënshtetësja gjermane me thirrjet për aksion kundër mediave, të tjerët jo

Gazetari Muhamet Mavraj ka reaguar pasi policia sot kishte shkuar në redaksinë e gazetës Insajderi pas publikimit të një hulumtimi për vaksinat dhe kishte ftuar gazetarin Parim Olluri të paraqitej në Stacion Policor.

Sipas Insajderit Kosova ka humbur mundësinë për furnizim me vaksina Pfizer së paku deri në muajin shtator, pasi Ministri Arben Vitia nuk nënshkroi marrëveshjen me këtë kompani të realizuar në kohën e ish-ministrit Armend Zemaj. Vitia duke mohuar raportimet e tilla kishte kërkuar hetim nga organet e rendit. Kështu kishte ndodhur sot kur policia vizitoi zyrat e Insjderit. Parim Olluri ishte intervistuar në stacionin policor.

Për kryeredaktorin e “Epokës së Re”, Muhamet Mavraj kjo nuk ishte gjë e papritur. Ai thotë se është befasuar vetëm nga deklaratat e Donika Gërvalla, Ministre e Punëve të Jashtme. Gërvalla kishte kërkuar hetim të mediave.

“Me habiti pakez dje nenshtetasja gjermane me thirrjet per aksion kunder mediave. Keta tjeret jo. E shtuna me policë ne zyra te medias eshte banalizim i cfaredo shprese per njerez normalë maje shkopit”, shkroi Mavraj në Facebook.

Shkrimi i plotë i Mavrajt në Facebook:

Ai stani.

Jave e lodhshme politike. Si ajo para saj. Dhe tjetra më parë… Por, fundjava beri dallimin e budallêve. Me habiti pakez dje nenshtetasja gjermane me thirrjet per aksion kunder mediave. Keta tjeret jo. E shtuna me policë ne zyra te medias eshte banalizim i cfaredo shprese per njerez normalë maje shkopit. Zbulimi i burimeve te gazetes me trysnine e uniformes policore? – Bone Zot hajer! Kurre nuk do t’i tradhtoja burimet e mia. Vetem ministreshat e ministrat e ketille besojne se stupci ka dale nga xheneti.

Media ka thene te verteten. Pertej kesaj storieje femijerore, le ta dije kushdo: eshte krim kunder njerezimit lenia e njerezve pa vaksinim, qellimisht, sepse shume prej tyre vdekjen e kane te sigurte nga virusi!

Ulni veshet! Palone bishtin! Pune! Ose, dorezohuni para se te beheni perralle me tupan si askush me perpara!

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ky është ambasadori i ri amerikan që pritet ta pasojë Philip Kosnettin

Ky është ambasadori i ri amerikan që pritet ta pasojë Philip Kosnettin

Njihuni me pesë vendet që po hapen dhe kanë vendosur ‘të jetojnë me COVID-19’

Njihuni me pesë vendet që po hapen dhe kanë vendosur ‘të jetojnë me COVID-19’

Kryetari i Sindikatës së Mjekëve: Vitia ka injoruar çdo mjek dhe infermier

Kryetari i Sindikatës së Mjekëve: Vitia ka injoruar çdo mjek dhe infermier

Masa të reja në fushën e arsimit? Kurti thërret konferencë së bashku me Nagavcin

Masa të reja në fushën e arsimit? Kurti thërret konferencë së bashku me Nagavcin

Fillon takimi i Osmanit me Lajçakun

Fillon takimi i Osmanit me Lajçakun

Çitaku për arkivat e UÇK-së: Serbia e ka futur delegacionin e Kosovës në grackë

Çitaku për arkivat e UÇK-së: Serbia e ka futur delegacionin e Kosovës në grackë

Kosova në përgatitje të pasaportës digjitale COVID-19

Kosova në përgatitje të pasaportës digjitale COVID-19

Grenell: Qytetarët e Ballkanit meritojnë një president amerikan që mendon për ta

Grenell: Qytetarët e Ballkanit meritojnë një president amerikan që mendon për ta

Mjeku i arrestuar në QKUK dyshohet se me histori të rreme e shpëtoi ish-kryetarin e Kllokotit nga gjyqi

Mjeku i arrestuar në QKUK dyshohet se me histori të rreme e shpëtoi ish-kryetarin e Kllokotit nga gjyqi

Gjendet e vdekur një grua në Ferizaj, policia nis hetimet

Gjendet e vdekur një grua në Ferizaj, policia nis hetimet

Familjari i 23-vjeçares nga Drenasi jep detaje për gjendjen e saj shëndetësore para se të vdiste

Familjari i 23-vjeçares nga Drenasi jep detaje për gjendjen e saj shëndetësore para se të vdiste

Kosnett në përfundim të mandatit, thotë se ka qenë nder i madh shërbimi në Kosovë

Kosnett në përfundim të mandatit, thotë se ka qenë nder i madh shërbimi në Kosovë

“Shtesat janë qesharake dhe ofenduese, kërkojmë zbatimin e ligjit”, mjekët paralajmërojnë protestë

“Shtesat janë qesharake dhe ofenduese, kërkojmë zbatimin e ligjit”, mjekët paralajmërojnë protestë

Lajçak përpiqet në Prishtinë dhe Beograd për një takim Kurti-Vuçiq

Lajçak përpiqet në Prishtinë dhe Beograd për një takim Kurti-Vuçiq

Gastronomët kërcënuan me largimin e arkave fiskale, vjen reagimi nga ATK

Gastronomët kërcënuan me largimin e arkave fiskale, vjen reagimi nga ATK

Kosova vendi më i lirë në rajon për të jetuar

Kosova vendi më i lirë në rajon për të jetuar