Rrustem Mustafa: Marveshje politike-strategjike PDK-LDK…

12.08.2017 20:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rrustem Mustafa: Marveshje politike-strategjike PDK-LDK…

Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Rrustem Mustafa, vazhdimisht ka qenë idhtar i një koalicioni në mes PDK-së dhe LDK-së.

Mustafa në rrjetin social facebook, ka shkruar se ideja e marrëveshjes politike do të prodhonte zgjidhje, sipas tij zgjidhja do të mund të bëhej edhe pa koalicion por, me një marrëveshje politike – strategjike ndërmjet PDK-së dhe LDK-së, me garanca të qëndrueshme dhe kredibile, transmeton infosot.com.

Postimi i tij i plotë:

Zgjidhje..,të pavarur nga të huajt!
Marveshje politike-strategjike PDK-LDK…
Këshillë dinjitoze si përherë nga Miku i sprovuar i Kosovës…
Kosova duhet bërë zgjidhjet nga mbrenda, të pavarur nga të huajt dhe entitetet që na rrethojnë (Bosnja, Serbia, Turqia).
Ideja e marrëveshjeve politike, ofron zgjidhje (jo domosdo koalicion)mbase do të funksiononte më mirë.
Une mbetem ithtarë i marrëveshjes politiko-strategjike mes PDK e LDK me garanca të qëndrueshme dhe kredibile.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Veseli: Nga sot Gjyukata Kushtetuese është tërësisht e kosovarizuar

Veseli: Nga sot Gjyukata Kushtetuese është tërësisht e kosovarizuar

Holanda mbështet ngritjen e cilësisë së qumështit vendor në Kosovë

Holanda mbështet ngritjen e cilësisë së qumështit vendor në Kosovë

Shtrenjtohet shkuarja në haxh

Shtrenjtohet shkuarja në haxh

Rritet numri i migrantëve në Ballkan, a ka Kosova kapacitet për t’u përballur me ta?

Rritet numri i migrantëve në Ballkan, a ka Kosova kapacitet për t’u përballur me ta?

Sekretari Pompeo në Korenë e Veriut

Sekretari Pompeo në Korenë e Veriut

Lajm i mirë për mërgimtarët, kontrollet në kufi tash bëhen ndryshe

Lajm i mirë për mërgimtarët, kontrollet në kufi tash bëhen ndryshe

Rasti “Stenta”, zyrtarë të MSH-së thonë se pagesat për pacientët në spitale private ishin subvencione dhe s’i janë nënshtruar prokurimit

Rasti “Stenta”, zyrtarë të MSH-së thonë se pagesat për pacientët në spitale private ishin subvencione dhe s’i janë nënshtruar prokurimit

Kosova në alarm të kuq! Të shtunën priten stuhi të mëdha

Kosova në alarm të kuq! Të shtunën priten stuhi të mëdha

Qeveria miraton koncept dokumentet Trashëgiminë Kulturore dhe të Drejtën e Autorit dhe të Drejtave të Përafërta

Qeveria miraton koncept dokumentet Trashëgiminë Kulturore dhe të Drejtën e Autorit dhe të Drejtave të Përafërta

Nis lufta tregtare midis SHBA-së dhe Kinës

Nis lufta tregtare midis SHBA-së dhe Kinës

Ismaili: Ligji për pagat duhet të korrigjojë padrejtësitë në sektorin e shëndetësisë

Ismaili: Ligji për pagat duhet të korrigjojë padrejtësitë në sektorin e shëndetësisë

KDI: Qytetarët s’e shfrytëzojnë sa duhet të drejtën për qasje në dokumente publike

KDI: Qytetarët s’e shfrytëzojnë sa duhet të drejtën për qasje në dokumente publike

Ministrja Hoxha kërkon mbështetjen e Bundestagut gjerman për liberalizimin e vizave

Ministrja Hoxha kërkon mbështetjen e Bundestagut gjerman për liberalizimin e vizave

Hoti: Mbështetja e Thaçit është qëndrim personal i Lutfi Hazirit, jo i LDK’së

Hoti: Mbështetja e Thaçit është qëndrim personal i Lutfi Hazirit, jo i LDK’së

Haradinaj paralajmëron Thaçin për shkarkim nëse shkel Kushtetutën në dialog

Haradinaj paralajmëron Thaçin për shkarkim nëse shkel Kushtetutën në dialog

Policia arreston 19 persona

Policia arreston 19 persona