Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

13.07.2020 20:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

E kërkoi e kërkoi gjatë gjithë sezonit dhe po, Manchester United sonte ka mundësi të zë një vend në top katërshe që dërgojnë direkt në Ligën e Kampionëve. Me një fitore eventuale ndaj Southamptonit sonte, “Djajtë e Kuq” mund t’i kalojnë Chelsean e Leicesterin

Manchester United e ka një mundësi unike sonte për t’u futur në “Top 4” në Premierligë, shkruan Gazeta Express.

Madje, “Djajtë e Kuq” mund të përfundojnë në pozitën e tretë në tabelë nëse e mundin Southamptonin në shtëpi.

Me një fitore eventuale, ekipi nga “Old Traffordi” do t’i kalonte Chelsean dhe Leicester Cityn duke i grumbulluar 61 pikë.

United po kalon nëpër një formë mjaft të mirë dhe nuk pritet të hasë në vështirësi për t’i mbajtur të tria pikët në shtëpi dhe tashmë janë publikuar formacionet zyrtare

Me më të mirët në fushë, Ole Gunnar Solskjaerit do të mundohet të shfrytëzojë gabimet e Chelseat e Leicesterit, për t’i kaluar ata në tabelë dhe për të arritur objektivin që kishin në fillim të sezonit, një vend në Ligën e Kampionëve për sezonin 2020/21.

Me tri ndeshje të mbetura deri në fund, United vështirë së më pas do të lëshonte pozitën e tretë, raporton Gazeta Express.

Manchester United:

Southampton:

Image

Ndeshja ndërmjet Manchester Unitedit dhe Southamptonit do të fillojë në orën 21:00. /Gazeta Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

“Mavraj më mirë të merret me dallaveret në futbollin e Shqipërisë”

“Mavraj më mirë të merret me dallaveret në futbollin e Shqipërisë”

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Moti për ditën e nesërme

Moti për ditën e nesërme

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?

Zidane: VAR të mos përdoret shumë shpesh

Zidane: VAR të mos përdoret shumë shpesh