Manchester City, 25 mln Euro për Ter Stegen

31.03.2016 11:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Manchester City, 25 mln Euro për Ter Stegen

Shtohen raportimet në shtypin britanik rreth të ardhmes së portierit gjerman të Barcelonës, Andre Ter Stegen. Daily Telegraf ka njoftuar se 23-vjecari do të firmosë për Manchester Cityn, që do të paguajë në arkat e klubit katalan 25 milionë Euro. Në javët e fundit Ter Stegen ka insistuar se dëshiron të jetë zgjedhje e parë në portë në të gjitha kompeticionet, pra synon që të luajë titullar edhe në takimet e La Ligas, ku i preferuari i Enriques është Bravo. Aktivizimi në ndeshjet e Kupës së Mbretit dhe në Champions League nuk i përmbush ambiciet e tij te Barcelona, ndaj ka kërkuar që të diskutojë me drejtuesit në fund të sezonit për situatën e tij.

Pakënqaqësia, që ka ardhur si rrjedhojë e ndarjes së minutazhit në portë me Claudio Bravon, e ka shtyrë Ter Stegenin t’i thotë “po” insistimit të Citizens, që nga vera e ardhshme do të drejtohen nga Pep Guardiola. Trajneri aktual i Bayernit, gjithmonë ka rezervuar fjalë të mira për 23-vjecarin, i cili ka një klauzolë largimi nga Barcelona që kap shifrën e 80 milionë Eurove. Drejtuesit “Blaugrana” nuk dëshirojnë të privohen nga një portier i ri dhe me shumë perspektive, por nga ana tjetër janë të kënaqur edhe me paraqitjet e Bravos, i cili ka shfaqur siguri në portë. Në fund të sesonit menaxheri i Ter Stegenit do të ulet në tryezë me kupolën drejtuese të Barcës për të gjetur zgjidhjen më të mirë për të dyja palët. Një gjë është e sigurtë: Blaugranat do të bëjnë gjithcka për ta bindur që të qëndrojë në “Camp Nou”.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Manajn transferohet në Barcelonë

Manajn transferohet në Barcelonë

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Pellegrini mposht i vetëm Parmën, Roma është çerekfinalistja e fundit

Pellegrini mposht i vetëm Parmën, Roma është çerekfinalistja e fundit

Martinez: Me Lukakun ndihem mirë, te Interi më duan shumë

Martinez: Me Lukakun ndihem mirë, te Interi më duan shumë

Klopp: S’do ta lejojë asnjë shitje këtë muaj

Klopp: S’do ta lejojë asnjë shitje këtë muaj

PSG nuk gabon dy herë, triumfon bindshëm ndaj Monaco

PSG nuk gabon dy herë, triumfon bindshëm ndaj Monaco

Kupa e Italisë, Juventusi shkatërron Udinesen

Kupa e Italisë, Juventusi shkatërron Udinesen

Messi befason tifozët me zgjedhjen

Messi befason tifozët me zgjedhjen