Lorik Cana te Nantes për dy sezone

31.08.2015 16:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lorik Cana te Nantes për dy sezone

Lorik Cana kthehet në Ligue 1. Sipas mediave franceze, mbrojtësi kuqezi gjeti marrëveshjen për transferimin te Nantes. “Sports.fr” theksonte se 32-vjeçari mbylli gjithçka përsa i takon kalimit te skuadra e re dhe sipas akordit do të mbrojë ngjyrat verdhejeshile për dy sezonet e ardhshme.

Gjatë mesdisditës së të hënës, kapiteni i Kombëtares udhëtoi me urgjencë drejt Francës. Marrëveshja cilësohej praktikisht e mbyllur, ndërsa pengesa e fundit ishte Lazio. Edhe pse i prishën kontratën më 1 korrik, pasi Cana nuk ishte në planet e teknikut Pioli, klubi italian krijoi jo pak probleme, duke rrezikuar transferimin e futbollistit. Nxitimi i kuqeziut dhe klubit të Nantes për të mbyllur marrëveshjen erdhën prej kohës së pakët në dispozicion, përpara mbylljes së merkatos.Palët kanë përcaktuar gjithçka përsa i takon kontratës dhe firma është çështje orësh. Shqiptari vlerësohet si një goditje mjaft e rëndësishme në merkato, ku do të zëvendësojë mbrojtësin Papy Djilobodji, të transferuar te Chelsea në Angli.

Lorik Cana kthehet në Ligue 1 franceze pas 6 sezoneve. Një kampionat që e njeh mjaft mirë, prej aktivizimit me Paris Saint Germain dhe Marseillë, përpara se të largohej drejt Sunderlandit në vitin 2009. Te Nantes kapiteni kuqezi do ti bashkohet një tjetër lojtari të Kombëtares, mesfushorit Ermir Lenjani.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rama: Buffon, Juventusi është si fe në Shqipëri dhe ti je si Papa

Rama: Buffon, Juventusi është si fe në Shqipëri dhe ti je si Papa

Salihu: Politikanët po i keqpërdorin biletat VIP

Salihu: Politikanët po i keqpërdorin biletat VIP

Vedat Muriqi nuk di të ndalet, shënon dy gola në pjesën e parë për Fenerbahcen

Vedat Muriqi nuk di të ndalet, shënon dy gola në pjesën e parë për Fenerbahcen

I shpëtuan tërmetit/ Surpriza për Alesjon dhe Aurelin, takohen me Ronaldon dhe Buffon (Video)

I shpëtuan tërmetit/ Surpriza për Alesjon dhe Aurelin, takohen me Ronaldon dhe Buffon (Video)

Ndahen vazot e Ligës së Kombeve, Shqipëria dhe Kosova rrezikojnë të njëjtin grup

Ndahen vazot e Ligës së Kombeve, Shqipëria dhe Kosova rrezikojnë të njëjtin grup

Chelsea gati të bëjë çmendurinë për Sanchon

Chelsea gati të bëjë çmendurinë për Sanchon

Komiteti Olimpik: Agim Ademi, ta vazhdojë mandatin deri në vitin 2022

Komiteti Olimpik: Agim Ademi, ta vazhdojë mandatin deri në vitin 2022

Zyrtare: UEFA lejon të përdoret VAR-i në ndeshjën Kosova – Maqedonia e Veriut

Zyrtare: UEFA lejon të përdoret VAR-i në ndeshjën Kosova – Maqedonia e Veriut

Messi: Pensionimi po afron

Messi: Pensionimi po afron

Messi me një deklaratë që nuk do të dëshironin ta dëgjojnë tifozët e futbollit: Pensionimi po afron

Messi me një deklaratë që nuk do të dëshironin ta dëgjojnë tifozët e futbollit: Pensionimi po afron

Leksion Messit dhe Ronaldos

Leksion Messit dhe Ronaldos

Me baner thumbues tifozët e Atletico Madridit ndaj Griezmannit

Me baner thumbues tifozët e Atletico Madridit ndaj Griezmannit

Messi ia siguron fitoren Barçës me një gol në minutën e 86-të, rrëmben kreun në La Liga

Messi ia siguron fitoren Barçës me një gol në minutën e 86-të, rrëmben kreun në La Liga

Rashica ka shënuar gol shumë të bukur, ia siguron fitoren Werderit

Rashica ka shënuar gol shumë të bukur, ia siguron fitoren Werderit

Pas shortit për grupe Euro 2020, dardanët nëse arrin kualifikimin do të jenë pjesë e këtij grupi

Pas shortit për grupe Euro 2020, dardanët nëse arrin kualifikimin do të jenë pjesë e këtij grupi

I befason të gjithë Muriqi, pas lëndimit kthehet dhe grumbullohet për ndeshjen e fundjavës

I befason të gjithë Muriqi, pas lëndimit kthehet dhe grumbullohet për ndeshjen e fundjavës