Lipjani i pamëshirshëm ndaj Boresë

11.02.2019 04:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lipjani i pamëshirshëm ndaj Boresë

Lipjani e ka fituar derbin e skuadrave nga fundi i tabelës kundër Boresë, edhe atë me epërsi shumë të lartë 125-57.

Vendasit i shënuan 19 pikë më shumë se mysafirët (29:10) në dhjetëminutëshin e parë të ndeshjes.

Loja e mirë e nikoqirëve vazhdoi edhe në fraksionin e dytë (26:14), ashtu që shkuan në pushim me rezultat 55-24.

Gjithnjë e më bindëse u tregua skuadra e Lipjanit edhe pas kthimit nga pushimi duke i shënuar 32 pikë, kundër 15 pikëve të Boresë në çerekun e tretë.

Njëzet pikë më shumë (38:18) vendasit i shënuan në dhjetëminutëshin e fundit për ta fituar sfidën me 68 pikë epërsi.

Lipjani është në vend të parafundit (vend të shtatë) në tabelë dhe vazhdon të qëndrojë në zonën e ‘play-outit’ shumë prapa Bashkimit që mban vendin e gjashtë.

Borea ndodhet në vend të fundit në tabelë dhe rrezikon rënien nga elita e basketbollit të Kosovës. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Conte “qan” mungesën e sulmuesve, Interi i tij pëson humbjen e parë

Conte “qan” mungesën e sulmuesve, Interi i tij pëson humbjen e parë

Bleona ‘trullos’ fansat e saj me fotografinë e fundit

Bleona ‘trullos’ fansat e saj me fotografinë e fundit

Pulisic: Mund të jap shumë në Premierligë

Pulisic: Mund të jap shumë në Premierligë

Thiago Alcantara kundër VAR, ky është arsyetimi i tij

Thiago Alcantara kundër VAR, ky është arsyetimi i tij

Adriana dhe Irina shkëlqejnë në kopërtinën e ‘Vogue’

Adriana dhe Irina shkëlqejnë në kopërtinën e ‘Vogue’

MODERATORI KOSOVAR THOTË SE U NGACMUA SEKSUALISHT NGA NJË POLIC

MODERATORI KOSOVAR THOTË SE U NGACMUA SEKSUALISHT NGA NJË POLIC

Unikkatil ‘çmend’ serbët, bëjnë veprimin e pahijshëm në raport me reperin shqiptar

Unikkatil ‘çmend’ serbët, bëjnë veprimin e pahijshëm në raport me reperin shqiptar

‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina