Limaj: Nisma do të jetë befasia e këndshme e këtyre zgjedhjeve

15.08.2019 20:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Limaj: Nisma do të jetë befasia e këndshme e këtyre zgjedhjeve

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se partia e tij do të jetë befasia e këndshme e zgjedhjeve të parakohshme.

Kështu ka deklaruar ai gjatë një takimi pune me drejtuesit e degës së Nismës në Lipjan, Shtime dhe Fushë Kosovë, transmeton Telegrafi.

“Angazhim maksimal i të gjitha degëve dhe strukturave të Nismës për t’i arritur objektivat për zgjedhjet e parakohshme.

Drejtuesit e degëve të Lipjanit, Shtimes dhe Fushë Kosovës në takimin e sotëm me kryetarin Limaj dhe sekretarin Sherifi rikonfirmuan gatishmërinë e tyre për sfidat e ardhshme zgjedhore”, thuhet në njoftimin e bërë për media nga Nisma Socialdemokrate.

Në fund të njoftimin, kjo parti shpreh bindjen e plotë se në legjislaturën e VII, Nisma Socialdemokrate do të jetë e përfaqësuar me 10+ deputetë.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Drejtuesi i një fondacioni arrestohet, dyshohet se pas tërmetin mashtroi njerëzit me ndihmat

Drejtuesi i një fondacioni arrestohet, dyshohet se pas tërmetin mashtroi njerëzit me ndihmat

Për 24 orë prokuroria ngreh 51 aktakuza

Për 24 orë prokuroria ngreh 51 aktakuza

Meta dekoron ekipet që ndihmuan pas tërmetit tragjik: Ju jemi përgjithmonë mirënjohës

Meta dekoron ekipet që ndihmuan pas tërmetit tragjik: Ju jemi përgjithmonë mirënjohës

Weber: Vendimi për vizat së shpejti

Weber: Vendimi për vizat së shpejti

Kryeministri Haradinaj: Vetëm të bashkuar i tejkaluam situatat pas tërmetit

Kryeministri Haradinaj: Vetëm të bashkuar i tejkaluam situatat pas tërmetit

E konfirmon Isa Mustafa: Sot nuk takohem me Albin Kurtin

E konfirmon Isa Mustafa: Sot nuk takohem me Albin Kurtin

Kosnett në takim me drejtuesit e komuniteteve, bisedojnë për forcimin e demokracisë

Kosnett në takim me drejtuesit e komuniteteve, bisedojnë për forcimin e demokracisë

Për rastin e arratisjes së Sami Lushtakut nga QKUK-ja dënohet me gjobë bashkëshortja tij

Për rastin e arratisjes së Sami Lushtakut nga QKUK-ja dënohet me gjobë bashkëshortja tij

Dyshohet për krime lufte, sot nis gjykimi i serbit nga Peja

Dyshohet për krime lufte, sot nis gjykimi i serbit nga Peja

Arrestohet i dyshuari për mashtrim dhe dhënie e ndihmës në kryerje të veprës penale

Arrestohet i dyshuari për mashtrim dhe dhënie e ndihmës në kryerje të veprës penale

Shumë biznese në Luginë të Preshevës mbyllën, arsyeja taksa 100 për qind

Shumë biznese në Luginë të Preshevës mbyllën, arsyeja taksa 100 për qind

Konjufca zbulon prapavijën e mosmarrëveshjes, përplasja VV – LDK për presidentin

Konjufca zbulon prapavijën e mosmarrëveshjes, përplasja VV – LDK për presidentin

Messi: Pensionimi po afron

Messi: Pensionimi po afron

Në Maqedoninë Veriore për interpretimin autentik të nenit 11 të Ligjit për Falje, Komisioni Ligjvënës-Juridik do të debatojë sot

Në Maqedoninë Veriore për interpretimin autentik të nenit 11 të Ligjit për Falje, Komisioni Ligjvënës-Juridik do të debatojë sot

A po paralajmëron nënkryetarja e VV-së zgjedhje të reja

A po paralajmëron nënkryetarja e VV-së zgjedhje të reja

Pas tërmetit në Shqipëri  6500 persona në çadra, 525 pallate të dëmtuara

Pas tërmetit në Shqipëri 6500 persona në çadra, 525 pallate të dëmtuara