Levante – Barcelona, formacionet zyrtare

10.01.2019 20:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Levante – Barcelona, formacionet zyrtare

Barcelona do të përballet me Levanten në 1/8 e finales në Kupën e Mbretit.

Lideri aktual i La Ligas, do të kërkojë që të arrijë një rezultat të favorshëm nga ndeshja e parë në Kupë.

Barcelona është favorite për ta fituar këtë ndeshje, pasi synojnë të fitojnë këtë edicion edhe Kupën e Mbertit.

Tri javë më parë dy skuadrat janë takuar në të njëjtin stadium në kuadër të La Ligas, ku Barca kishte marrë fitore të thellë 0-5.

Në këtë takim për Barcelonen do të luajë edhe transferimi i ri, Jayson Murillo, ndërsa nga minuta e parë do të jenë edhe Nelson Semedo, Malcom, Miranda e Chumi.

Formacionet zyrtare:

Levante:  Aitor, Mayoral, Chema, Simon, Prcic, Coke, Postigo, Rochina, Cabaco, Boateng, Campana.

Barcelona: Cillessen, Semedo, Chumi, Murillo, Miranda, Alena, Vidal, Sergio, Malcom, Dembele, Coutinho. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Loja gjëegjëzë e cila joshi miliona njerëz mbush 35 vite

Loja gjëegjëzë e cila joshi miliona njerëz mbush 35 vite

Njihuni me telefonin e parë në botë me ekran të plotë pa “notch”

Njihuni me telefonin e parë në botë me ekran të plotë pa “notch”

Grupi Ballkanas i telekomunikacionit pas SBB dhe Telemach bën blerje të madhe në Kroaci

Grupi Ballkanas i telekomunikacionit pas SBB dhe Telemach bën blerje të madhe në Kroaci

Huawei redukton prodhimin e smartfonëve

Huawei redukton prodhimin e smartfonëve

AMD dhe Samsung bashkëpunojnë për të sjellë teknologjinë grafike Radeon tek smartfonët

AMD dhe Samsung bashkëpunojnë për të sjellë teknologjinë grafike Radeon tek smartfonët

Rritet ndjeshëm interneti në shtëpi, katër operatorë dominojnë tregun

Rritet ndjeshëm interneti në shtëpi, katër operatorë dominojnë tregun

Del në shitje televizori i parë 8K me çmim marramendës

Del në shitje televizori i parë 8K me çmim marramendës

Xiaomi i përgjigjet telefonit me kamër nën ekran të Oppo

Xiaomi i përgjigjet telefonit me kamër nën ekran të Oppo

Nuk ndalet rënia e numrit të përdoruesve të shërbimeve celulare në Shqipëri

Nuk ndalet rënia e numrit të përdoruesve të shërbimeve celulare në Shqipëri

Ylli i YouTube merr atë që meriton pasi u tall me një të pastrehë

Ylli i YouTube merr atë që meriton pasi u tall me një të pastrehë

Ca përdorues të Windows 10-ës nuk ka për të pëlqyer veprimin e fundit të Microsoft

Ca përdorues të Windows 10-ës nuk ka për të pëlqyer veprimin e fundit të Microsoft

Huawei konsolidon pozitat si prodhuesi i dytë më i madh në botë pas Samsung

Huawei konsolidon pozitat si prodhuesi i dytë më i madh në botë pas Samsung

Shaqiri, shqiptari i parë që dy herë “pushton” Evropën

Shaqiri, shqiptari i parë që dy herë “pushton” Evropën

Kreativët Sllovakë vizitojnë Tiranën, diskutohen sfidat e Industrisë Kreative në Shqipëri

Kreativët Sllovakë vizitojnë Tiranën, diskutohen sfidat e Industrisë Kreative në Shqipëri

Mbyllet pjesa e parë me epërsi të Liverpoolit

Mbyllet pjesa e parë me epërsi të Liverpoolit

Tifozja çeke e Juves, sukses i rrufeshëm në Isntagram (Foto)

Tifozja çeke e Juves, sukses i rrufeshëm në Isntagram (Foto)