Kryeministri: Nuk jam i zemëruar me Osmanin që nuk udhëhoqi seancën

04.06.2020 20:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kryeministri: Nuk jam i zemëruar me Osmanin që nuk udhëhoqi seancën

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se ka qenë shumë komod dhe nuk ka pasur asnjë dyshim në votimin e qeverisë, duke qenë plotësisht i bindur se votimi i qeverisë do të kalojë.  

“Kam qenë plotësisht komod në votimin e qeverisë, nuk kam pasur asnjë dyshim në votimin e qeverisë”, është shprehur Hoti.

Tutje, ai komentoi edhe veprimin e kryeparlamentare Vjosa Osmani, e cila refuzoi të udhëheq seancën e Kuvendit në votimin e qeverisë.

“Besoj që i ka takuar, është dashtë, është obligim kushtetues ta udhëheq seancën. Mirëpo kjo nuk më ka zemëruar aspak sepse ka të drejtë t’ia kalojë edhe zëvendësve të vet udhëheqjen e seancës”, ka thënë Hoti në RTK.

Ai gjithashtu foli edhe për rastin e ish-kryeministrit, i cili nuk e priti Hotin në zyre që t’ia dorëzojë postin.

“Ish-kryeministri nuk ishte në zyrë. Unë mendoj se kjo nuk tregon aspak kulturë institucionale. Unë në të ardhmen do t’ia dorëzoj dikujt tjetër, duhet të pajtohemi me rotacionet e pushtetit”, shtoi Hoti.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Edhe një foshnje del e infektuar me Covid-19 në Kosovë

Edhe një foshnje del e infektuar me Covid-19 në Kosovë

Rama publikon foton e Thaçit: Askush nuk do të rishkruajë dot historinë e lirisë sonë

Rama publikon foton e Thaçit: Askush nuk do të rishkruajë dot historinë e lirisë sonë

​Hoti: Qasja jonë në dialog është legjitime dhe e vetmja

​Hoti: Qasja jonë në dialog është legjitime dhe e vetmja

​Vdes edhe personi i plagosur në Repë

​Vdes edhe personi i plagosur në Repë

Gjermani, ”Fosun Pharma” teston në Kinë një vaksinë antiCovid-19

Gjermani, ”Fosun Pharma” teston në Kinë një vaksinë antiCovid-19

Irani dorëzon kutitë e zeza të avionit të rrëzuar ukrainas

Irani dorëzon kutitë e zeza të avionit të rrëzuar ukrainas

Thaçi për intervistimin në Hagë: Ky proces është vazhdimësi e 21 vjetëve me akuza, shpifje e fabrikime

Thaçi për intervistimin në Hagë: Ky proces është vazhdimësi e 21 vjetëve me akuza, shpifje e fabrikime

Meta dekreton 4 ligje: Lehtësime për qytetarët

Meta dekreton 4 ligje: Lehtësime për qytetarët

​241 raste të reja dhe 8 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë Veriore

​241 raste të reja dhe 8 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë Veriore

Testi i antitrupave me saktësi 98.6%/, Britania e Madhe do ta shpërndajë falas

Testi i antitrupave me saktësi 98.6%/, Britania e Madhe do ta shpërndajë falas

Moti për ditën e nesërme

Moti për ditën e nesërme

Sindikata e PTK-së paralajmëron protestë 24 orëshe nëse nuk bëhet zhbllokimi i llogarive deri të mërkurën

Sindikata e PTK-së paralajmëron protestë 24 orëshe nëse nuk bëhet zhbllokimi i llogarive deri të mërkurën

Hoti: Transparencë maksimale për shfrytëzimin e fondeve të rimëkëmbjes ekonomike

Hoti: Transparencë maksimale për shfrytëzimin e fondeve të rimëkëmbjes ekonomike

Dy të vdekur e 48 raste të reja me Covid-19 në Mal të Zi

Dy të vdekur e 48 raste të reja me Covid-19 në Mal të Zi

Serbi, 9 të vdekur dhe 389 raste të reja me koronavirus në 24 orë

Serbi, 9 të vdekur dhe 389 raste të reja me koronavirus në 24 orë

Këshilltari i Presidentit akuzon Hotin se është përfshirë në dialog teknik që i konvenon Serbisë

Këshilltari i Presidentit akuzon Hotin se është përfshirë në dialog teknik që i konvenon Serbisë