Kryeministri Hoti pret që vizat për Kosovën të hiqen gjatë presidenës gjermane të BE-së

01.07.2020 11:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kryeministri Hoti pret që vizat për Kosovën të hiqen gjatë presidenës gjermane të BE-së

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Gjermania po e merr presidencën e radhës së BE-së, në një kohë shumë sfiduese për shëndetin dhe ekonominë e Evropës.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Hoti shprehet mirënjohës ndaj Qeverisë Gjermane për angazhimin e kësaj të fundit në zgjerimin e BE-së.

Ky është postimi i tij i plotë:

Gjermania po e merr presidencën e radhës së BE-së, në një kohë shumë sfiduese për shëndetin dhe ekonominë e Evropës!

I jemi shumë mirënjohës Qeverisë Gjermane për angazhimin e vazhdueshëm për zgjerimin e BE-së, duke i afruar vendet e Ballkanit Perëndimorë dhe presim që gjatë kësaj kohe të hiqet edhe regjimi i vizave për qytetarët e Kosovës! #EU2020DE

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kryeministri Hoti pret që vizat për Kosovën të hiqen gjatë presidenës gjermane të BE-së

Kryeministri Hoti pret që vizat për Kosovën të hiqen gjatë presidenës gjermane të BE-së

Ekonomia gjermane po rimëkëmbet ngadalë pas krizës së pandemisë

Ekonomia gjermane po rimëkëmbet ngadalë pas krizës së pandemisë

Bashkimi Europian heq kufizimet për udhëtimet në BE për qytetarët e 15 vendeve të botës

Bashkimi Europian heq kufizimet për udhëtimet në BE për qytetarët e 15 vendeve të botës

Fillon faza e tretë e projektit Mbështetje Përpjekjeve Kundër-korrupsionit në Kosovë (SAEK III) 2020-2024

Fillon faza e tretë e projektit Mbështetje Përpjekjeve Kundër-korrupsionit në Kosovë (SAEK III) 2020-2024

Ministri Zemaj e konsideron lajm dekurajues shpalljen si të pavlefshëm të Ligjit për Pagat në Sektorin Publik

Ministri Zemaj e konsideron lajm dekurajues shpalljen si të pavlefshëm të Ligjit për Pagat në Sektorin Publik

Një person në Gjakovë inskenon situatën e rrëmbimit për të përfituar para nga familja

Një person në Gjakovë inskenon situatën e rrëmbimit për të përfituar para nga familja

Gjendet pa shenja jete një person në Vushtrri – dyshohet të ketë bërë vetëvrasje

Gjendet pa shenja jete një person në Vushtrri – dyshohet të ketë bërë vetëvrasje

Një e infektuar me Covid-19 në Vushtrri nuk ka respektuar masat e vetizolimit

Një e infektuar me Covid-19 në Vushtrri nuk ka respektuar masat e vetizolimit

Armëmbajtje pa leje në Istog

Armëmbajtje pa leje në Istog

Aksident trafiku në Prizren

Aksident trafiku në Prizren

Elez Biberaj emërohet drejtor në detyrë i Zërit të Amerikës

Elez Biberaj emërohet drejtor në detyrë i Zërit të Amerikës

Rastet e reja me Covid-19 vijnë nga këto komuna

Rastet e reja me Covid-19 vijnë nga këto komuna

Dy ditët e Ramës në Kosovë, qëllimi i vizitës dhe mesazhet që la

Dy ditët e Ramës në Kosovë, qëllimi i vizitës dhe mesazhet që la

Zemaj thotë se situata me koronavirusin është nën kontroll, mohon se s’ka vende në Infektive

Zemaj thotë se situata me koronavirusin është nën kontroll, mohon se s’ka vende në Infektive

Në Komunën e Podujevës 28 raste aktive me coronavirus

Në Komunën e Podujevës 28 raste aktive me coronavirus

Turqi, numri i rasteve me COVID-19 i afrohet shifrës 200.000

Turqi, numri i rasteve me COVID-19 i afrohet shifrës 200.000