Kryeministri belg në Beograd me propozime të reja për Kosovën

24.04.2018 22:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kryeministri belg në Beograd me propozime të reja për Kosovën

Charles Michel në Beograd ka sjellë propozimet se si duhet zgjedhur çështjen e Kosovës me angazhim më të madh të Bashkimit Europian, transmeton Koha.net.

Por, siç njofton N1, as kryeministri belg dhe as kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq nuk kanë dashur të flasin për detajet derisa këto propozime të pranohen në Bashkimin Europian.

“Bashkërisht mund të provojmë disa ide. Do të bisedoj me kolegët e mi për të parë në ç’mënyrë Bashkimi Europian mund të veprojë më me angazhim për të gjetur një zgjidhje të pranueshme për të gjithë”, ka thënë Michel.

“Nëse BE do të ketë një qasje tjetër me të cilën synohet përmbushja e asaj që është nënshkruar në Bruksel, ndoshta do të kemi ndonjë shans dhe ndonjë ide. Nëse nuk ndodh kjo, shanset janë shumë vogla”, ka thanë Vuçiq i cili në fund i ka porositur qytetarët e se Serbisë që për Kosovën mos të presin zgjidhje të mirë, pasi zgjidhje të tillë nuk ka.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Lirohet pjesëtari i FSK-së, i arrestuar dje në Konçul

Lirohet pjesëtari i FSK-së, i arrestuar dje në Konçul

The Guardian: Vuçiqi jeton me intriga politike

The Guardian: Vuçiqi jeton me intriga politike

Pacolli zhvleftëson Platformat e liderëve, sheh zgjedhje vitin e ardhshëm

Pacolli zhvleftëson Platformat e liderëve, sheh zgjedhje vitin e ardhshëm

Haradinaj kundërshton arrestimin e ushtarit serb të FSK-së në Konçul

Haradinaj kundërshton arrestimin e ushtarit serb të FSK-së në Konçul

Ekipi menaxhues për formimin e asociacionit përbëhet vetëm nga Serbë

Ekipi menaxhues për formimin e asociacionit përbëhet vetëm nga Serbë

Zyrtare: Gjilani do të qeveriset nga LDK, AAK dhe AKR

Zyrtare: Gjilani do të qeveriset nga LDK, AAK dhe AKR

Gjykata vendos rreth të akuzuarit për djegien e kufomave në Krushë të Vogël

Gjykata vendos rreth të akuzuarit për djegien e kufomave në Krushë të Vogël

Haradinaj nuk merr pjesë në manifestimin ‘Takimet e Vendlindjes 2018’ në Medvegjë

Haradinaj nuk merr pjesë në manifestimin ‘Takimet e Vendlindjes 2018’ në Medvegjë

Vazhdon largimi i të rinjve nga Maqedonia

Vazhdon largimi i të rinjve nga Maqedonia

Rusal "reformohet" në këmbim të largimit të sanksioneve të SHBA-së

Rusal "reformohet" në këmbim të largimit të sanksioneve të SHBA-së

Opozita: Zëvendësministrat më shumë e pengojnë njëri-tjetrin sesa punojnë

Opozita: Zëvendësministrat më shumë e pengojnë njëri-tjetrin sesa punojnë

Shuma marramendëse që Serbia ka shpenzuar për lobim kundër Kosovës

Shuma marramendëse që Serbia ka shpenzuar për lobim kundër Kosovës

Prokuroria hesht, IPK-ja trajton rastin e deportimit gabimisht

Prokuroria hesht, IPK-ja trajton rastin e deportimit gabimisht

Përleshje masive mes punëtorëve të Bechtel-Enkas, një dërgohet në spital- gjashtë të tjerë arrestohen

Përleshje masive mes punëtorëve të Bechtel-Enkas, një dërgohet në spital- gjashtë të tjerë arrestohen

Rreth 70.35% e banesave përdorin drurin për ngrohjeje

Rreth 70.35% e banesave përdorin drurin për ngrohjeje

Borxhi i qeverisë Haradinaj pritet të arrijë 2 miliardë euro

Borxhi i qeverisë Haradinaj pritet të arrijë 2 miliardë euro