Kosova pa dy lojtarë kyç në ndeshjet vendimtare

22.04.2019 08:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kosova pa dy lojtarë kyç në ndeshjet vendimtare

Në përbërjen më të fortë të mundshme aktuale të Kosovës, Valon Berisha e Hekuran Kryeziu vlerësohen të padiskutueshëm për qendrën e mesfushës. Përfaqësuesja e Kosovës ishte pa Berishën në ndeshjet e muajit të kaluar, ndërsa do të jetë pa të e pa Kryeziun të paktën edhe në ndeshjet e qershorit. Madje pa Hekuran Kryeziun, balancuesin e lojës së Kosovës, Përfaqësuesja do të jetë shumë më gjatë.

Kryeziu të shtunën ka këputur ligamentin krucial në gjurin e majtë dhe do të pushojë prej gjashtë deri në nëntë muaj. Kështu ai rrezikon të mbetet jashtë Përfaqësueses për të gjitha ndeshjet e mbetura në kualifikimet për “Euro 2020”. Më 17 nëntor Kosova e luan ndeshjen e fundit kualifikuese, ndaj Anglisë në Prishtinë, shkruan sot Koha Ditore.

“Mesfushori i Zuerichut, Hekuran Kryeziu, është dashur të zëvendësohet në minutën e 15-të në ndeshjen ndaj Luganos, për shkak të një lëndimi. Ekzaminimet mjekësore kanë treguar se 26-vjeçari ka këputur ligamentin krucial në gjurin e tij të majtë dhe duhet t’i nënshtrohet operimit. Kryeziu pritet të mungojë për klubin e qytetit prej gjashtë deri në nëntë muaj”, thuhet në njoftimin që të dielën ka lëshuar klubi zviceran Zuerich.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kosova pa dy lojtarë kyç në ndeshjet vendimtare

Kosova pa dy lojtarë kyç në ndeshjet vendimtare

Pendarovski fiton raundin e parë të zgjedhjeve për president të Maqedonisë së Veriut

Pendarovski fiton raundin e parë të zgjedhjeve për president të Maqedonisë së Veriut

Kush do të jetë kandidati për kryeministër nga LDK-ja? Flet Rugova

Kush do të jetë kandidati për kryeministër nga LDK-ja? Flet Rugova

Rreth 94% e depozitave bankare të shqiptarëve, janë të siguruara

Rreth 94% e depozitave bankare të shqiptarëve, janë të siguruara

Rezultatet momentale nga numërimi i votave: Reka në avantazh në Strugë, Likovë, Gostivar, Haraçinë

Rezultatet momentale nga numërimi i votave: Reka në avantazh në Strugë, Likovë, Gostivar, Haraçinë

Qemajl Mustafa zgjidhet kryetar i PDK’së së Gjilanit

Qemajl Mustafa zgjidhet kryetar i PDK’së së Gjilanit

Ramadani e arsyeton me praktikat e fqinjëve ngritjen e tij në detyrë, shoqëria civile e kritikon

Ramadani e arsyeton me praktikat e fqinjëve ngritjen e tij në detyrë, shoqëria civile e kritikon

Ja sa vota jozyrtarisht ka fituar Blerim Reka?!

Ja sa vota jozyrtarisht ka fituar Blerim Reka?!

Pas telasheve, PDK-ja në Skenderaj zgjedh Sami Lushtakun për kryetar dege

Pas telasheve, PDK-ja në Skenderaj zgjedh Sami Lushtakun për kryetar dege

Walker: Haradinaj bie pre e humoristëve nga Moska

Walker: Haradinaj bie pre e humoristëve nga Moska

“Në Berlin, pa ide të reja gjeniale”

“Në Berlin, pa ide të reja gjeniale”

Ish-Ambasadori: Është turp, s’është kurrfarë suksesi kthimi i kosovarëve nga Siria

Ish-Ambasadori: Është turp, s’është kurrfarë suksesi kthimi i kosovarëve nga Siria

Kundërmasat e Serbisë ndaj Kosovës, ndalimi i kamionëve apo suspendimi i Marrëveshjes së Brukselit

Kundërmasat e Serbisë ndaj Kosovës, ndalimi i kamionëve apo suspendimi i Marrëveshjes së Brukselit

Haradinaj: Gratë kosovare që shkuan në Siri kanë bërë fëmijë me komandantët e ISIS’it

Haradinaj: Gratë kosovare që shkuan në Siri kanë bërë fëmijë me komandantët e ISIS’it

“Tagesspiegel”: Gjermania kritika Mogherinit se po e mbështet idenë e shkëmbimit të territoreve Kosovë-Serbi

“Tagesspiegel”: Gjermania kritika Mogherinit se po e mbështet idenë e shkëmbimit të territoreve Kosovë-Serbi

Edhe Bosnja kthen shtetasit e vet nga zonat e luftës në Siri

Edhe Bosnja kthen shtetasit e vet nga zonat e luftës në Siri