Koronavirusi: Boksierët e falënderojnë Pacollin që ua mundësoi kthimin në Kosovë me aeroplan privat

19.03.2020 10:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Koronavirusi: Boksierët e falënderojnë Pacollin që ua mundësoi kthimin në Kosovë me aeroplan privat

Ekipi kombëtar i Kosovës në boks e ka falënderuar nga qielli ish-zëvendëskryeministrin Behgjet Pacolli për ndihmën që ia ka ofruar për t’u kthyer nga Londra me aeroplanin e vet privat, pasi Aeroporti Ndërkombëtar Adem Jashari i kishte anuluar fluturimet nga Britania e Madhe për shkak të koronavirusit.

Ekipi është kthyer dje në Prishtinë dhe është vendosur në karantinë, si masë parandaluese nga Covid-19.

Ekipi u kthye dje në Kosovë pas 12 orëve pritjeje, për shkak të tollovisë që ka shkaktuar pandemia koronavirus, duke i anuluar shumë fluturime në gjithë Evropën, shkruan Gazeta Express.

Ekipi i boksit ndodhej në Londër, ku po merrte pjesë në turneun kualifikues evropian për Lojërat Olimpike Tokio 2020, por organizatori vendosi të hënën t’i pezullojë garat shkaku i përhapjes së pakontrollueshme të Covid-19

Si pasojë, ekipi kishte mbetur në Londër, pa zgjidhje për t’u kthyer në Kosovë, shkaku i ndërprerjes së të gjitha fluturimeve për në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari”.

Pas 12 orëve pritje, ish-zëvendëskryeministri i Kosovës Pacolli ndërmjetësoi me zyrtarët në Londër, konkretisht ish-ministrin të Jashtëm të Britanisë së Madhe, Sit Alan Duncan, dhe e dërgoi aeroplanin e vet privat për ta marrë ekipin e boksierëve, i cili tani ndodhet në karantinë, si masë parandaluese e shpërndarjes së koronavirusit.

Trajneri i boksierëve të Kosovës, Besim Brahimi, e ka falënderuar Pacollin në një video-mesazh duke fluturuar në qiell me aeroplanin e tij privat. Ai madje e quan Pacollin Donlad Trump i Kosovës. /Gazeta Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Talenti i Ajaksit zgjohet nga koma pas 2 vitesh dhe 9 muajsh, babai: Nuk na njeh

Talenti i Ajaksit zgjohet nga koma pas 2 vitesh dhe 9 muajsh, babai: Nuk na njeh

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Ish-ylli i Brazilit, Hulk martohet me mbesën e gruas, pas lidhjes 12-vjeçare

Ish-ylli i Brazilit, Hulk martohet me mbesën e gruas, pas lidhjes 12-vjeçare

Rrëfimi rrënqethës i futbollistit në Spanjë: Ky virus nuk është shaka, ja tmerri që përjetova

Rrëfimi rrënqethës i futbollistit në Spanjë: Ky virus nuk është shaka, ja tmerri që përjetova

Mozzik publikon pamje pas tërmetit në Kroaci: Bëhu i fortë Zagreb

Mozzik publikon pamje pas tërmetit në Kroaci: Bëhu i fortë Zagreb

Mr. President Trump, say, enough is enough!

Mr. President Trump, say, enough is enough!