KOK: Dy medaljeevropiane për taekwondistët e rinj

12.12.2020 21:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
KOK: Dy medaljeevropiane për taekwondistët e rinj

Komiteti Olimpik i Kosovës ka njoftuar se dy të bronzta është bilanci i medaljeve të fituara nga taekwondistët e rinj në kampionatin evropian për kadetë, që dje dhe sot u mbajt në Sarajevë të Bosnjë e Hercegovinës.

Sipas një njoftimi të KOK-ut, Jon Gashi dhe Elion Agushi u ngjitën në podium, në kategoritë 61 kilogramë, përkatësisht 57 kg.

“Agushi mposhti rumunin Stefan Agrisan, ndërsa u mposhtë në gjysmëfinale nga Fahrudin Adiloviq i Bosnjë e Hercegovinës. Gashi triumfoi ndaj polakut Mikolai Sokolowski, për t’u ndalur më pas në gjysmëfinale. Në evropian mori pjesë edhe Orion Oseku, i cili përkundër se dha maksimumin u mposht nga maqedonasi Andrej Vasilevski, në kategorinë -41 kg. KOK përgëzon suksesin e taekwondistëve të rinj, dhe iu uron fat dhe suksese edhe në garat e ardhshme ndërkombëtare”, thuhet në një njoftim të KOK-ut.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


KOK: Dy medaljeevropiane për taekwondistët e rinj

KOK: Dy medaljeevropiane për taekwondistët e rinj

Dueli Marku-Stewart mbyllet në barazim

Dueli Marku-Stewart mbyllet në barazim

‘Na çave k…, o by… m*ti’/ Nxehet konkurenti dhe përplas në tokë Renato Mekollin (VIDEO)

‘Na çave k…, o by… m*ti’/ Nxehet konkurenti dhe përplas në tokë Renato Mekollin (VIDEO)

Edhe pare, edhe hajgare (VIDEO)

Edhe pare, edhe hajgare (VIDEO)

Takohen Agim Ademi dhe Bernard Challendes

Takohen Agim Ademi dhe Bernard Challendes

BE: Përmbajtjet terroriste në internet të fshihen brenda një ore

BE: Përmbajtjet terroriste në internet të fshihen brenda një ore

Osmani dorëzoi dekoratën “Urdhri Dr. Ibrahim Rugova” për aktivisten Sevdije Ahmeti

Osmani dorëzoi dekoratën “Urdhri Dr. Ibrahim Rugova” për aktivisten Sevdije Ahmeti

Ish-bankierja nuk dilte nga shtëpia: Duke u zhveshur ‘online’ munda ankthin e pasigurinë (Fotot)

Ish-bankierja nuk dilte nga shtëpia: Duke u zhveshur ‘online’ munda ankthin e pasigurinë (Fotot)

Modelja 22-vjeçare vritet me thikë nga i dashuri xheloz pas ndarjes

Modelja 22-vjeçare vritet me thikë nga i dashuri xheloz pas ndarjes

George Clooney u dërgua me urgjencë në spital

George Clooney u dërgua me urgjencë në spital

Ja lojtarët më të ri që kanë shënuar 20 gola në Ligën e Kampionëve

Ja lojtarët më të ri që kanë shënuar 20 gola në Ligën e Kampionëve

​Reali vazhdon tutje, Interi në shtëpi

​Reali vazhdon tutje, Interi në shtëpi

Ajax – Atalanta, ja kush kualifikohet tutje pas ndeshjes së fundit

Ajax – Atalanta, ja kush kualifikohet tutje pas ndeshjes së fundit

Një rrugë e sigurt që çon në prishjen e një lidhje apo martese me partnerin

Një rrugë e sigurt që çon në prishjen e një lidhje apo martese me partnerin

​Liga e Kampionëve, këto janë tëtë skuadrat që kualifikohen në fazën e eliminimit direkt

​Liga e Kampionëve, këto janë tëtë skuadrat që kualifikohen në fazën e eliminimit direkt

​Mbani diabetin nën kontroll me 5 ushqime të mrekullueshme

​Mbani diabetin nën kontroll me 5 ushqime të mrekullueshme