Këta janë njerëzit më me ndikim në internet

08.03.2015 11:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Këta janë njerëzit më me ndikim në internet

Presidenti i ShBA-së, Barack Obama, këngëtarja Taylor Swift si dhe Kim Kardashian janë në mesin e 30 personave më me ndikim në internet.

Revista prestigjioze, Time, ka publikuar këtë listë ku ka futur edhe këngëtarë tjerë të njohur si dhe nxitësin e debatit për “fustanin e shumëngjyrshëm”

Obama është në këtë listë si lideri më i pëlqyer në Facebook dhe në Twitter, ndërsa Taylor Swift për shkak të lidhjes që ka me ndjekësit e saj në rrjetet sociale.

Në listë ka edhe blogerë të njohur.

Kjo është lista e plotë prej 30 personave më me ndikim në internet:

 • Felix Arvid Ulf Kjellberg (aka PewDiePie)
 • Taylor Swift
 • The Jester
 • Nash Grier
 • Barack Obama
 • Kim Kardashian West
 • Joy Cho
 • Janet Mock
 • Justin Bieber
 • Ta-Nehisi Coates
 • Grace Helbig
 • Vani Hari (Food Babe)
 • Beyoncé
 • Gwyneth Paltrow
 • Tyler Oakley
 • Cristina Fernández de Kirchner
 • Matt Drudge
 • Yao Chen
 • Bethany Mota
 • Alexei Navalny
 • Brittany Furlan
 • Shakira
 • Denny Januar Ali
 • Anita Sarkeesian
 • Josh Ostrovsky (The Fat Jew)
 • Brandon Stanton
 • JK Rowling
 • Narendra Modi
 • Jimmy Fallon
 • Caitlin McNeill

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Rita Ora emocionon me “Change the world”

Rita Ora emocionon me “Change the world”

Policia e interviston Gold AG për shkak të këngës së fundit

Policia e interviston Gold AG për shkak të këngës së fundit

Ina: Përjetova gjendje shoku, kur Geri doli në takim me Antonetën (Foto)

Ina: Përjetova gjendje shoku, kur Geri doli në takim me Antonetën (Foto)

West është miliarder

West është miliarder

Si u njoh me bashkëshorten, Lyrical Son: Në fillim e shihja si fëmijë! (Video)

Si u njoh me bashkëshorten, Lyrical Son: Në fillim e shihja si fëmijë! (Video)

Puth qenin në buzë, Enca “thumbon”: Këta mund të ishim ne, por ti…(FOTO)

Puth qenin në buzë, Enca “thumbon”: Këta mund të ishim ne, por ti…(FOTO)

Nga Lady Gaga te Rolling Stones/ Covid-19, yjet e muzikës në koncert gjigant bamirës

Nga Lady Gaga te Rolling Stones/ Covid-19, yjet e muzikës në koncert gjigant bamirës

Ish-e dashura “hajdute” e Philipp Plein gjen paqe në Poloni (FOTO)

Ish-e dashura “hajdute” e Philipp Plein gjen paqe në Poloni (FOTO)

‘Dashninë që nuk ma falni sa jam gjallë, haram ju koftë krejtve që e ruajnë për ditën kur të vdes’

‘Dashninë që nuk ma falni sa jam gjallë, haram ju koftë krejtve që e ruajnë për ditën kur të vdes’

Piton dhe luan në shtëpi, policia i bën gjëmën modeles

Piton dhe luan në shtëpi, policia i bën gjëmën modeles

Në karantinë së bashku! Konfirmohet lidhja mes futbollistit dhe modeles Oriola Marashi?

Në karantinë së bashku! Konfirmohet lidhja mes futbollistit dhe modeles Oriola Marashi?

Dua Lipa e fotografon dhe e hedh në rrjetet sociale

Dua Lipa e fotografon dhe e hedh në rrjetet sociale

‘Ditëlindje në karantinë’, pamje nga festa për 27 vjetorin e Xhensilës

‘Ditëlindje në karantinë’, pamje nga festa për 27 vjetorin e Xhensilës

Rita Ora: Kishte shumë paragjykime, më quanin refugjate, kur familja u largua nga Kosova

Rita Ora: Kishte shumë paragjykime, më quanin refugjate, kur familja u largua nga Kosova

“Dashuri me shikim të parë”/ 27 vjeçarja martohet me “tullacin” milioner

“Dashuri me shikim të parë”/ 27 vjeçarja martohet me “tullacin” milioner