Jennifer Lawrence: Ishte e vështirë në shkollë, kurrë s’kam qenë veçanërisht e zgjuar

11.10.2020 22:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Jennifer Lawrence: Ishte e vështirë në shkollë, kurrë s’kam qenë veçanërisht e zgjuar

Ajo është një nga aktoret më të paguara të Hollywoodit dhe ka punuar në karrierën e saj që kur ishte fëmijë.

Jennifer Lawrence u nominua për herë të parë për çmimin Oskar kur ishte 20- vjeçare, falë performancës në filmin ‘Winter Bone’.

U bë e famshme për rolin e saj në filmin e popullarizuar ‘The Hunger Games’, në të cilën mishëronte personazhin Katniss Everdeen.

Aktorja e famshme zbulon se ajo e braktisi shkollën për shkak të aktrimit.

“Ishte e vështirë për mua në shkollë. Unë kurrë nuk u ndjeva veçanërisht e zgjuar. Unë teknikisht nuk kam një diplomë të shkollës së mesme,” tha aktorja kohë më parë për mediat amerikane, duke shtuar se nuk pendohet pasi karriera e saj ishte e para.

“Unë doja t’i bëja gjërat në mënyrën time. Gjeta atë që dëshiroja dhe nuk lashë asgjë të pengonte qëllimin tim. Edhe miqtë e mi për shumë vite nuk kishin rëndësi se sa do të thoshte karriera ime për mua”, komentoi Lawrence.

Lawrence ka nisur aktrimin që nga mosha 9 vjeçare, dhe që nga ajo kohë, ajo ka marrë shumë vlerësime, çmime dhe madje ka bërë histori duke u bërë aktorja më e re ndonjëherë që ka fituar katër nominime për Çmimin e Akademisë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Jennifer Lawrence: Ishte e vështirë në shkollë, kurrë s’kam qenë veçanërisht e zgjuar

Jennifer Lawrence: Ishte e vështirë në shkollë, kurrë s’kam qenë veçanërisht e zgjuar

Largoni dhimbjen e kokës pa ilaçe: Përbërësit e fshehtë i kemi të gjithë në shtëpi

Largoni dhimbjen e kokës pa ilaçe: Përbërësit e fshehtë i kemi të gjithë në shtëpi

Haradinaj u jep një mesazh futbollistëve para ndeshjes Kosovë – Slloveni

Haradinaj u jep një mesazh futbollistëve para ndeshjes Kosovë – Slloveni

Zbulimi më i madh për jetën e mundshme në hapësirë! Ky asteroid bart lëndë organike – video

Zbulimi më i madh për jetën e mundshme në hapësirë! Ky asteroid bart lëndë organike – video

Reja pas ndeshjes: Ikim nga kjo ndeshje të penalizuar

Reja pas ndeshjes: Ikim nga kjo ndeshje të penalizuar

Të gjithë e dimë që duhet të pini ujë, por në këto raste mund të çojë në diabet!

Të gjithë e dimë që duhet të pini ujë, por në këto raste mund të çojë në diabet!

Filloni të pini jogurt çdo ditë – ju mbron nga një sëmundje e egër dhe malinje

Filloni të pini jogurt çdo ditë – ju mbron nga një sëmundje e egër dhe malinje

Kazakhstan – Shqipëri, mbyllet pa fitues

Kazakhstan – Shqipëri, mbyllet pa fitues

Ja ku mund ta ndiqni ndeshjen Kosovë – Slloveni

Ja ku mund ta ndiqni ndeshjen Kosovë – Slloveni

Kurti kërkon mbështetje të pakushtëzuar për Shqipërinë kundër Kazakistanit

Kurti kërkon mbështetje të pakushtëzuar për Shqipërinë kundër Kazakistanit

Veseli: Shqiptarët i japin botës kampionin e radhës

Veseli: Shqiptarët i japin botës kampionin e radhës

Kosovë – Slloveni, formacionet e mundshme

Kosovë – Slloveni, formacionet e mundshme

Krasniqi nokauton Bosel në raundin e tretë, shpallet Kampion Bote

Krasniqi nokauton Bosel në raundin e tretë, shpallet Kampion Bote

Challandes: Sllovenia konkurrent shumë i fortë

Challandes: Sllovenia konkurrent shumë i fortë

Lojtarët e Kosovës të gjithë negativë me Covid-19

Lojtarët e Kosovës të gjithë negativë me Covid-19

Spekulimet e fundit rreth futbollit

Spekulimet e fundit rreth futbollit