Janë arrestuar 11 persona për trafik droge në Itali, tre janë shqiptarë

12.05.2020 08:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Janë arrestuar 11 persona për trafik droge në Itali, tre janë shqiptarë

Policia italiane në Ravena ka ekzekutuar në orët e para të mëngjesit të sotëm 11 urdhër arreste, nga të cilët tre janë shtetas shqiptarë.

Të arrestuarit akuzohen për trafik të lëndëve narkotike.

Në operacionin e koduar “Robbed Cheese” u angazhuan 50 forca të policisë, ndërsa janë kontrolluar shumë banesa dhe aktivitetet tregtare.

Gjatë operacionit janë sekuestruar sasi droge, armë e para cash.

Rreth mesditës priten të zbardhen detajet e operacionit. /Ora News/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Janë arrestuar 11 persona për trafik droge në Itali, tre janë shqiptarë

Janë arrestuar 11 persona për trafik droge në Itali, tre janë shqiptarë

80 mijë viktima nga coronavirusi në SHBA

80 mijë viktima nga coronavirusi në SHBA

Mbi 10 mijë testime për COVID-19 janë kryer në Kosovë

Mbi 10 mijë testime për COVID-19 janë kryer në Kosovë

Lobin shqiptar në Amerikë, Vuçiq e quan Lidhja e Tretë e Prizrenit

Lobin shqiptar në Amerikë, Vuçiq e quan Lidhja e Tretë e Prizrenit

Osmani: Shteti serb po bën spastrimin e heshtur etnik të Luginës së Preshevës

Osmani: Shteti serb po bën spastrimin e heshtur etnik të Luginës së Preshevës

Zëdhënësi i Grenellit: Mirëpresim secilin që ndihmon Kosovën dhe Serbinë

Zëdhënësi i Grenellit: Mirëpresim secilin që ndihmon Kosovën dhe Serbinë

Njëmbëdhjetë raste të reja me koronavirus në Kosovë dhe dy të shëruar

Njëmbëdhjetë raste të reja me koronavirus në Kosovë dhe dy të shëruar

Haziri: LDK do të jetë më unike se kurrë, dallimet na bëjnë më të fortë

Haziri: LDK do të jetë më unike se kurrë, dallimet na bëjnë më të fortë

Gjini: Populli nuk e ka kuptuar sa gabime ka bërë Qeveria Kurti për 50 ditë

Gjini: Populli nuk e ka kuptuar sa gabime ka bërë Qeveria Kurti për 50 ditë

Drejtori i RTK’së paralajmëron sanksione ndaj gazetarës që përdori termin “Kosova dhe Metohia”

Drejtori i RTK’së paralajmëron sanksione ndaj gazetarës që përdori termin “Kosova dhe Metohia”

Kurti në kërkim të mbështetjes ndërkombëtare

Kurti në kërkim të mbështetjes ndërkombëtare

Hoxhaj thotë se PDK është kundër shkëmbimit territorial dhe korrigjimit të kufijve

Hoxhaj thotë se PDK është kundër shkëmbimit territorial dhe korrigjimit të kufijve

Deputeti i AAK-së: Mos të përdoren testet nga Serbia për Kurtin, janë të dyshimta

Deputeti i AAK-së: Mos të përdoren testet nga Serbia për Kurtin, janë të dyshimta

Kastrati: Kurti në luftë personale me Thaçin, s’mund të dilte i pari që të udhëhiqte dialogun

Kastrati: Kurti në luftë personale me Thaçin, s’mund të dilte i pari që të udhëhiqte dialogun

Ganimete Musliu e ofendon Vjosa Osmanin, e quan pulë e keqe

Ganimete Musliu e ofendon Vjosa Osmanin, e quan pulë e keqe

Rast URGJENT! apel për ndihmë! Sejdi Ismajli, ka nevojë për ndihmën tonë në këtë muaj të Ramazanit

Rast URGJENT! apel për ndihmë! Sejdi Ismajli, ka nevojë për ndihmën tonë në këtë muaj të Ramazanit