Ish-drejtori i Policisë i bashkohet PDK-së

14.01.2021 13:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ish-drejtori i Policisë i bashkohet PDK-së

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, është bërë pjesë e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK).

Këtë e bëri të ditur Enver Hoxhaj, kandidat për kryeministër nga ky subjekt për zgjedhjet e 14 shkurtit, njofton Klan Kosova.

Hoxhaj në një konferencë për media ka thënë se i është mirënjohës Qalajt që është bërë pjesë e PDK-së.

“Kjo është një hapje e madhe e mirëfilltë për PDK-në që do të bëhet pjesë e programit dhe vizionit të rimëkëmbjes politike. Gjithashtu edhe në rimëkëmbjen e sektorit të sigurisë, roli i Qalajt është shumë i rëndësishëm”, ka thënë Hoxhaj.

Qalaj ka thënë se nuk ka qenë vendim i lehtë për të që të bëhet pjesë e politikës.

“Jam i nderuar që nga sot do të jem anëtar i PDK-së, partisë së rimëkëmbjes. Për mua ka qenë vendim i vështirë dhe shumë emocional që të ndahem nga miqtë e mi. Pasi kam kaluar mirë me të gjithë dhe kemi pasë shumë që kam kaluar mirë me të gjithë”.

“Por filloi një degradim në polici dhe AKI nga politika dhe unë vendosa të kyçem në në politik që të kontribuoj në forcimin e institucioneve të sigurisë dhe politika mos të ndikojë në mbarëvajtjen e punës”, ka thënë Qalaj.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dritan Abazoviqi merret në pyetje nga policia

Dritan Abazoviqi merret në pyetje nga policia

Ritmi i vaksinimit: Shqipëria e para, Kosova e parafundit

Ritmi i vaksinimit: Shqipëria e para, Kosova e parafundit

Mediat austriake: Qeveria Kurti u është sulur mediave, dëshiron ta mbyllë RTK-në

Mediat austriake: Qeveria Kurti u është sulur mediave, dëshiron ta mbyllë RTK-në

Moti për dy ditët e ardhshme

Moti për dy ditët e ardhshme

Përgatitet padi ndaj Ministrisë së Shëndetësisë

Përgatitet padi ndaj Ministrisë së Shëndetësisë

Gastronomët protestojnë kundër masave në Maqedoninë e V.

Gastronomët protestojnë kundër masave në Maqedoninë e V.

Sveçla takohet me Orlandon, flasin për luftimin e krimit të organizuar

Sveçla takohet me Orlandon, flasin për luftimin e krimit të organizuar

Sindikata kërkon shkarkimin e Bordit të RTK-së

Sindikata kërkon shkarkimin e Bordit të RTK-së

Shqipëria siguron nga BE edhe 145 mijë doza të vaksinës Pfizer

Shqipëria siguron nga BE edhe 145 mijë doza të vaksinës Pfizer

Ministri gjerman: Vaksinat për Ballkanin Perëndimor janë dëshmi solidariteti

Ministri gjerman: Vaksinat për Ballkanin Perëndimor janë dëshmi solidariteti

Osmani në takim me Abbott: Orientimi afatgjatë strategjik i Kosovës mbetet anëtarësimi në NATO

Osmani në takim me Abbott: Orientimi afatgjatë strategjik i Kosovës mbetet anëtarësimi në NATO

Merret vendim për organizimin e mësimit plotësues në arsimin parauniversitar

Merret vendim për organizimin e mësimit plotësues në arsimin parauniversitar

14 viktima dhe 442 raste të reja me COVID-19

14 viktima dhe 442 raste të reja me COVID-19

Organizohet Forumi i III-të Biznesor me Greqinë, me fokus sektorin e energjisë

Organizohet Forumi i III-të Biznesor me Greqinë, me fokus sektorin e energjisë

Aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të Komunës së Suharekës

Aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të Komunës së Suharekës

Të hënën Kuvendi mbanë seancë për vaksinat

Të hënën Kuvendi mbanë seancë për vaksinat