iPhone e rinj do të ketë tre kamera të pasme dhe karikim të “kundërt”

13.05.2019 13:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
iPhone e rinj do të ketë tre kamera të pasme dhe karikim të “kundërt”

Raportohet se prodhimi ka filluar për një komponent shumë të rëndësishëm të gjeneratës së ardhshme të iPhone.

Taiwan Semiconductor Manufacturing ka filluar prodhimin e procesorit A13 i cili do të fuqizojë telefonin e ardhshëm të Apple i cili me shumë gjasa do të quhet iPhone 11 sipas një raporti të Bloomberg.

Çipi mund të hyjë në prodhim masiv duke filluar nga ky muaj. Tradicionalisht Apple ka prezantuar linjën e re të iPhone në Shtator. Lajmet rreth telefonit kanë filluar të qarkullojnë por sipas spekulimeve do të ketë tre kamera të pasme dhe karikim “të kundërt.”

Por askush nuk pret debutimin e një versioni 5G të iPhone 11. Përpara se të prezantohen iPhone e rinj, Apple do të tregojë versionin e ri të sistemit operativ, iOS 13, në konferencën vjetor të zhvilluesve WWDC që starton më 3 Qershor.gjatë këtij aktiviteti priten lajme të reja si versioni i ri i macOS dhe një dyqan aplikacionesh për Apple Watch.

Madje mund të kemi edhe një iPad ose MacBook të ri. As Apple as prodhuesi i çipeve nuk kanë komentuar raportin e Bloomberg.

Gjigandi i iPhone ka zgjeruar strategjinë e dizajneve në shtëpi. Kompania dizajnon vetë procesorët për iPhone dhe disa pajisje të tjera. Gjithashtu dizajnon çipeve të specializuara për Mac e madje po punon për një procesor Mac për të zëvendësuar ato të Intel. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë