Instagram teston një aplikacion më vete komunikimi Instagram Direct

07.12.2017 21:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Instagram teston një aplikacion më vete komunikimi Instagram Direct

Instagram ka ndryshuar së tepërmi pas blerjes nga Facebook në 2012-ën. E ardhmja ishte e qartë, foto më të bukura të cilat shpërndaheshin në vetëm pak klikime.

Të pëlqenit fotot e miqve me një dopjo-prekje gjatë shfletimit. Sot Instagram ka video dhe imazhe gif.

Ka algoritmin dhe super yjet e tij që dominojnë Instagram-et e gjithsecilit. Madje ka një sistem për dërgimin e mesazheve.

Sot rrjeti social nisi testimin e një ndryshimi të ri që pritet të hyjë në fuqi në ditët e ardhshme. Bëhet fjalë për një aplikacion më vete për dërgimin e mesazheve, Instagram Direct.

Ky aplikacion aktualisht është i disponueshëm në Uruguai, Kili, Turqi, Itali, Portugali dhe Izrael.

Me aplikacionin përdoruesit mund të krijojnë dhe ndajnë histori dhe të kenë akses në filtra e një mori mjetesh kreative të Instagram.

Shtrojmë pyetjen, pse të ndërtojmë një aplikacion më vete për gjëra që janë funksionale në Instagram? Përgjigja është e thjeshtë, një tjetër sulm ndaj Snapchat.

Megjithatë një lëvizje e tillë mund të nxisë të njëjtin efekt mbi Snapchat. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


E nxori duarthatë një shtyllë nga toka: Të gjithë po habiten me forcën e kësaj gruaje “misterioze” (Video)

E nxori duarthatë një shtyllë nga toka: Të gjithë po habiten me forcën e kësaj gruaje “misterioze” (Video)

Barça – Deportivo, formacionet zyrtare

Barça – Deportivo, formacionet zyrtare

Idhulli i shqiptarëve…Ja kush do të jetë e ftuara tjetër  speciale në Festivalin e RTSH

Idhulli i shqiptarëve…Ja kush do të jetë e ftuara tjetër speciale në Festivalin e RTSH

Liverpooli shënon golin e katërt ndaj Bournemouthit me Firminon (Video)

Liverpooli shënon golin e katërt ndaj Bournemouthit me Firminon (Video)

Doktori i VIP-ave nxjerr zbuluar vajzat e ekranit, ja operacionet plastike që kanë bërë

Doktori i VIP-ave nxjerr zbuluar vajzat e ekranit, ja operacionet plastike që kanë bërë

Shkencëtarët janë të befasuar me krijesën që i ngjan dinozaurit, që lëkurën e ka pa dëmtime (Video)

Shkencëtarët janë të befasuar me krijesën që i ngjan dinozaurit, që lëkurën e ka pa dëmtime (Video)

Aktivitet paranormal, në shtëpinë që dikur ishte spital (Video)

Aktivitet paranormal, në shtëpinë që dikur ishte spital (Video)

Liverpooli dyfishon epërsinë ndaj Bournemouthin me golin e Lovrenit (Video)

Liverpooli dyfishon epërsinë ndaj Bournemouthin me golin e Lovrenit (Video)

Ardit Gjebrea zbulon vuajtjen e tij  më të madhe në jetë

Ardit Gjebrea zbulon vuajtjen e tij më të madhe në jetë

Ilaçi popullor kundër ftohjes dhe inflamacionit të fytit!

Ilaçi popullor kundër ftohjes dhe inflamacionit të fytit!

Vazhdoi studimet, e shtrirë në spital (Foto)

Vazhdoi studimet, e shtrirë në spital (Foto)

Juventusi fiton thellë në Bologna, ngjitet në pozitën e dytë (Video)

Juventusi fiton thellë në Bologna, ngjitet në pozitën e dytë (Video)

Aktorja Tinka Kurti feston 85 vjetorin, ja urimet speciale që shkojnë për të

Aktorja Tinka Kurti feston 85 vjetorin, ja urimet speciale që shkojnë për të

Helmimi dhe trajtimi urgjent paraspitalor

Helmimi dhe trajtimi urgjent paraspitalor

Lingard dyfishon epërsinë e Unitedit (Video)

Lingard dyfishon epërsinë e Unitedit (Video)

Greta Koçi rrëfehet…Ja çfarë zbulon për jetën personale

Greta Koçi rrëfehet…Ja çfarë zbulon për jetën personale