I pastrehu ndaloi plaçkitësin e argjendarisë, ia mori arin e vjedhur për t’ia kthyer sërish pronarit (Video)

09.02.2019 20:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
I pastrehu ndaloi plaçkitësin e argjendarisë, ia mori arin e vjedhur për t’ia kthyer sërish pronarit (Video)

Plaçkitësi që theu një argjendari në Grimsby të Anglisë dhe vodhi ari në vlerë të afro dhjetëmijë funteve, është ndaluar nga një i pastrehë.

Anthony Porter ka shikuar derisa dy hajna me sëpata e thyen vitrinën, prej nga i grabisnin stolitë e ekspozuara dhe në momentin, transmeton Telegrafi.

Në momentin që po largoheshin me motoçikletë, 43-vjeçari ia vu pas, rrëzoi njërin prej tyre dhe ia mori të gjithë arin e grumbulluar.

Porter pasi ndaloi plaçkitësin

“Unë nuk kam para, por nuk i dua të huajat. Pastroj rrugët, vetëm që të përfitojë për bukë. Të mirat e dikujt, nuk më përkasin mua” ka thënë Porter, që për 15 vjet jeton si i pastrehë.

Pronari i argjendarisë që është thyer derisa brenda kishte edhe klient, është shprehur mirënjohës për veprimin e Porter, të cilin e vlerëson lartë.

“Nuk habitem aspak, sepse është njeri i mirë dhe i sjellshëm. Ai vjen nganjëherë për ta mbushur telefonin dhe është shumë falënderues” ka thënë pronari i lokalit.

Policia nuk ka dhënë hollësi, por ka deklaruar që është arrestuar një 40-vjeçar, ndërsa po vazhdojnë hetimet për tjetrin. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


I pastrehu ndaloi plaçkitësin e argjendarisë, ia mori arin e vjedhur për t’ia kthyer sërish pronarit (Video)

I pastrehu ndaloi plaçkitësin e argjendarisë, ia mori arin e vjedhur për t’ia kthyer sërish pronarit (Video)

PSG 1-0 Bordeaux: Notat e lojtarëve, Buffon ylli i ndeshjes

PSG 1-0 Bordeaux: Notat e lojtarëve, Buffon ylli i ndeshjes

Vlera e Reddit shkon në 3 miliardë dollarë

Vlera e Reddit shkon në 3 miliardë dollarë

Golden Eagle Ylli mposht Ponte Prizrenin në udhëtim

Golden Eagle Ylli mposht Ponte Prizrenin në udhëtim

Ju mungon ‘’zjarri’’ në shtrat?! Ky kompliment është ‘’çelësi’’ për të ''shpërthyer'' në dhomën e gjumit

Ju mungon ‘’zjarri’’ në shtrat?! Ky kompliment është ‘’çelësi’’ për të ''shpërthyer'' në dhomën e gjumit

Madridi është i tyre, Mbretërit sundojnë edhe në Wanda Metropolitano   

Madridi është i tyre, Mbretërit sundojnë edhe në Wanda Metropolitano  

Dreri kërceu në pishinën e një shtëpie, për të shmangur sulmin nga luani i malit (Video)

Dreri kërceu në pishinën e një shtëpie, për të shmangur sulmin nga luani i malit (Video)

Distria Krasniqi humbet në finale, fiton medaljen e argjendtë në Grand Prixin e Parisit

Distria Krasniqi humbet në finale, fiton medaljen e argjendtë në Grand Prixin e Parisit

Reja misterioze në formë spirale, për të cilën nuk po gjejnë përgjigje as ekspertët (Foto)

Reja misterioze në formë spirale, për të cilën nuk po gjejnë përgjigje as ekspertët (Foto)

Barcelona e hapur për ofertat në drejtim të Coutinhos

Barcelona e hapur për ofertat në drejtim të Coutinhos

Chrome do të lejojë luajtjen e videove të YouTube me butonët e tastierave dhe monitorëve

Chrome do të lejojë luajtjen e videove të YouTube me butonët e tastierave dhe monitorëve

Dreri kërceu në pishinën e një shtëpie, për të shmangur sulmin nga luani i malit (Video)

Akil Gjakova mposhtet në gjysmëfinale, tani lufton për medaljen e Bronztë

Akil Gjakova mposhtet në gjysmëfinale, tani lufton për medaljen e Bronztë

Lakra, super-ushqimi që trajton ulcerën në lukth, e detoksikon mëlçinë dhe e ndalon inflamacionin

Lakra, super-ushqimi që trajton ulcerën në lukth, e detoksikon mëlçinë dhe e ndalon inflamacionin

Vizitorja donte ta ushqente, mjellma i kundërvihej duke e ndjekur ta kafshonte (Video)

Vizitorja donte ta ushqente, mjellma i kundërvihej duke e ndjekur ta kafshonte (Video)

Akil Gjakova i pandalshëm, siguron gjysmëfinalen në Grand Slamin e Parisit

Akil Gjakova i pandalshëm, siguron gjysmëfinalen në Grand Slamin e Parisit