Gjyshet u mësuan të vizatojë grafitë me sprei, si pjesë e një festivali (Video)

20.04.2019 18:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjyshet u mësuan të vizatojë grafitë me sprei, si pjesë e një festivali (Video)

Festivali Nuart Aberdeen që është zhvilluar në Skoci, ka mbledhur edhe disa pjesëmarrëse të pazakontë.

Në punëtoritë e këtij aktiviteti, për tri ditë kanë qenë edhe 16 gjyshe, që mësuan se si të vizatojnë grafitë me sprei, transmeton Telegrafi.

Me të përvetësuar këtë art, ato dolën në rrugë dhe i ilustruan disa prej mureve që ishin ndarë për këtë art.

“Vizatova disa zemra në letër, pastaj i ktheva në ilustrime në mur. Kjo për shkak se kam pasur transplant në zemër” ka thënë një prej pjesëmarrëseve.

Kjo është e hera e parë që zhvillohet projekti Lata-65 Young At Art, që planifikohet të zhvillohet edhe në pjesë tjera të Britanisë së Madhe.

Nëpërmjet këtij projekti, po bëhen përpjekje që të aktivizohen të moshuarit, që zakonisht nuk merren me ndonjë aktivitet dhe janë dashamirës të artit. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjyshet u mësuan të vizatojë grafitë me sprei, si pjesë e një festivali (Video)

Gjyshet u mësuan të vizatojë grafitë me sprei, si pjesë e një festivali (Video)

Brenda ilixhes japoneze që është braktisur para 20 vitesh (Video)

Brenda ilixhes japoneze që është braktisur para 20 vitesh (Video)

Adelina Tahiri publikon foto në bikini, shfaqet në top-formë

Adelina Tahiri publikon foto në bikini, shfaqet në top-formë

Facebook: Miliona fjalëkalime të Instagram janë ruajtur në format të lexueshëm

Facebook: Miliona fjalëkalime të Instagram janë ruajtur në format të lexueshëm

Samsung i përgjigjet raportimeve të Galaxy Fold

Samsung i përgjigjet raportimeve të Galaxy Fold

Instagram eksperimenton me fshehjen e numrit të pëlqimeve nëpër foto

Instagram eksperimenton me fshehjen e numrit të pëlqimeve nëpër foto

Apple i ka kushtuar 6 miliardë dollarë mbyllja e betejës ligjore me Qualcomm

Apple i ka kushtuar 6 miliardë dollarë mbyllja e betejës ligjore me Qualcomm

Televizioni shtetëror Rus prezanton lajmet me një robot të vërtetë

Televizioni shtetëror Rus prezanton lajmet me një robot të vërtetë

Zuri një peshk më të gjatë se vet ai, me një shkop që peshkohen peshqit e vegjël (Foto)

Zuri një peshk më të gjatë se vet ai, me një shkop që peshkohen peshqit e vegjël (Foto)

Modaliteti i natës tashmë ka një opsion të dedikuar në Galaxy S10

Modaliteti i natës tashmë ka një opsion të dedikuar në Galaxy S10

Nëna hante në fshehtësi, fëmija që kishte në prehër kthente kokën për ta shikuar (Video)

Nëna hante në fshehtësi, fëmija që kishte në prehër kthente kokën për ta shikuar (Video)

Një student në SHBA shkatërron 59 kompjuterë me një USB Killer

Një student në SHBA shkatërron 59 kompjuterë me një USB Killer

AMA gjobit tre televizione për gjuhë urrejtjeje dhe reklama padeklaruara

AMA gjobit tre televizione për gjuhë urrejtjeje dhe reklama padeklaruara

Pinterest vlerësohet mbi parashikimet me 12.7 miliardë dollarë

Pinterest vlerësohet mbi parashikimet me 12.7 miliardë dollarë

Facebook në shënjestër grupet e së djathtës ekstreme

Facebook në shënjestër grupet e së djathtës ekstreme

Microsoft paralajmëron përdoruesit për një tjetër përditësim të rrezikshëm

Microsoft paralajmëron përdoruesit për një tjetër përditësim të rrezikshëm