Gjenerata e ardhshme e iPhone ka tre kamera të pasme

19.04.2019 00:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjenerata e ardhshme e iPhone ka tre kamera të pasme

Një raport i ri nga analisti i mirënjohur i Apple Ming-Chi Kuo publikuar nga 9to5Mac zbulon në detaje kamerat e gjeneratës së ardhshme të iPhone.

Raporti konfirmoi spekulimet e mëparshme se pasardhësit e iPhone XS dhe XS Max do të kenë tre sensorë kamerash në pjesën e pasme të telefonëve.

Përveç kamerës kryesore dhe asaj të zmadhimit optik 2x, Apple mund të përfshijë një lente me kënd super të gjerë 12-megapiksel.

Shumica e telefonëve Android tashmë kanë një lente me kënd super të gjerë dhe një lëvizje e tillë nga Apple është mese e natyrshme duke u dhënë përdoruesve më shumë fleksibilitet.

Kuo mendon se Apple do të përdorë një material të veçantë për xhamin që mbulon tre lentet e pasme dhe ti bëjë më padukshme. OnLeaks dhe Digit ndanë foton e mëposhtme pa asnjë material të veçantë:

Ndërsa pasardhësi i iPhone XR do të ketë dy kamera të pasme në vend të një. Me shumë gjasa kamera e dytë do të jetë për zmadhim optik.

Në pjesën frontale të telefonit Apple ka planifikuar një përmirësim të madh të kamerës selfie. Kompania mund të ndryshojë atë ekzistuese me katër shtresa xhami në favor të një kamere me pesë shtresa xhami.

Apple gjithashtu mund të rrisë rezolucionin e saj nga 7-megapiksel në 12-megapiksel. Sipas analistit të tre modelet do të kenë kamerën e re selfie. /PCWorld Albanian

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Honda dhe Toyota/ Marrin çmim për makinat e gjelbra në panairin e makinave në Los Angeles

Honda dhe Toyota/ Marrin çmim për makinat e gjelbra në panairin e makinave në Los Angeles

10 trajnerët më të paguar, Mourinho është i pesti

10 trajnerët më të paguar, Mourinho është i pesti

Kaq orë ecje në javë zvogëlojnë rrezikun e vdekjes

Kaq orë ecje në javë zvogëlojnë rrezikun e vdekjes

Ekskluzive/ Kampion mes skamjes, boksieri Klevis Çelaj rrëfen jetën mizerabël

Ekskluzive/ Kampion mes skamjes, boksieri Klevis Çelaj rrëfen jetën mizerabël

Soni Malaj  plot stil dhe elegancë

Soni Malaj plot stil dhe elegancë

Dua Lipa paraqitet me shumë stil

Dua Lipa paraqitet me shumë stil

Kida nuk e ka ndërmend të ndalet

Kida nuk e ka ndërmend të ndalet

Genta Ismaili shijon dëborën, ekspozon format e bukura trupore

Genta Ismaili shijon dëborën, ekspozon format e bukura trupore

Merrni Vitamina B12 për të forcuar trurin dhe kujtesën, ja ushqimet ku gjendet

Merrni Vitamina B12 për të forcuar trurin dhe kujtesën, ja ushqimet ku gjendet

Tuna publikon imazhe nga seti i ri fotografik

Tuna publikon imazhe nga seti i ri fotografik

Young Zerka ka një informacion të rëndësishëm për fansat

Young Zerka ka një informacion të rëndësishëm për fansat

Për të gjithë ata të cilët e kanë keqkuptuar, keqinterpretuar dhe keqtrajtuar mikpritjen për përfaqësuesen angleze

Për të gjithë ata të cilët e kanë keqkuptuar, keqinterpretuar dhe keqtrajtuar mikpritjen për përfaqësuesen angleze

Kosova e mbyll ciklin eliminator për ‘Euro 2020’ e pafuqishme kundër Anglisë

Kosova e mbyll ciklin eliminator për ‘Euro 2020’ e pafuqishme kundër Anglisë

Anglia ngrit epërsinë ndaj Kosovës

Anglia ngrit epërsinë ndaj Kosovës

Tifozët anglezë me plis të bardhë në kokë këndojnë nëpër rrugët e Prishtinës: “Serbinë e rrahin kudo që shkon!”

Tifozët anglezë me plis të bardhë në kokë këndojnë nëpër rrugët e Prishtinës: “Serbinë e rrahin kudo që shkon!”

37 vjeçarja tregon se si njolla e vogël që iu shfaq në hundë, i rezultoi të ishte kancer

37 vjeçarja tregon se si njolla e vogël që iu shfaq në hundë, i rezultoi të ishte kancer