Gazeta serbe: Shqiptari ngriti Shtëpinë e Bardhë në Serbi (Foto)

29.09.2016 09:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gazeta serbe: Shqiptari ngriti Shtëpinë e Bardhë në Serbi (Foto)

Gazeta beogradase “Telegraf” duke raportuar për një nga reportazhet javore të RTV21 “Ma pikturo ëndrrën”, është përpjekë që ta ironizojë temën me titull “Shtëpia milionëshe me arkitekturë helene në Gjakovë”

Gazeta “Telegraf” shpreh mllefin e saj duke thënë se “Shqiptari ngriti Shtëpinë e Bardhë në Serbi”, duke “harruar” nga inati se Gjakova nuk është Serbi, por vetëm Kosovë!

“Telegrafi” beogradas përpiqet mëtej që t’ua shpjegoj lexuesve të vet se si duket nga brenda kjo shtëpi, dhe shkruan kështu:

“Me 16 shtylla antike, madje me katër flamuj- të Shqipërisë,Kosovës, Zvicrës dhe SHBA-ve, orenditë e arta, skulpturat greko-romake të zotave dhe sundimtarëve, automobile të shtrenjtë e detaje të tjera në tavanet e kësaj shtëpie”, shkruan “Telegrafi” i Beogradit.

“Shtëpia në Gjakovë në pronësi të milionerit Kened Frokut, sipas zgjedhjeve arkitektonike dallon shumë nga shtëpitë që kemi parë deri më tani.

Të gjitha këto në këtë vilë shtrihen në 550 metra katrorë e ndërtuar kryesisht nga mermeri kurse si enterier shërben edhe një veturë e shtrenjtë”Lamborxhini”. Pronari i kësaj vile, Kened Franku që ka disa vite që jeton në Zvicër,  thotë se është frymëzuar nga kultura e lashtë helene.

Ju ftojmë që ta komentoni duke shkruar se a ju pëlqen ky stil i kësaj vile apo më shumë është shembull i shundit dhe kiçit”, përfundon gazeta beogradase “Telegraf”.

Printskrin: Youtube/Radiotelevision 21

Printskrin: Youtube/ Radiotelevision 21

Printskrin: Youtube/ Radiotelevision 21

Printskrin: Youtube/ Radiotelevision 21Printskrin: Youtube/Radiotelevision 21

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bullgaria shpreson se Kosova s’do të jetë pengesë për asnjë shtet të BE-së për samitin e Sofjes

Bullgaria shpreson se Kosova s’do të jetë pengesë për asnjë shtet të BE-së për samitin e Sofjes

Serwer: Krijimi i Asociacionit, problem i madh për Kosovën

Serwer: Krijimi i Asociacionit, problem i madh për Kosovën

Haradinaj vizitoi të lënduarit në Spitalin Rajonal të Pejës

Haradinaj vizitoi të lënduarit në Spitalin Rajonal të Pejës

Zëvendësministrat ankohen se punojnë shumë por s’po i përcjellin mediat (Video)

Zëvendësministrat ankohen se punojnë shumë por s’po i përcjellin mediat (Video)

As 40 për qind të objektivave të MSA-së nuk janë realizuar gjatë 2017-ës

As 40 për qind të objektivave të MSA-së nuk janë realizuar gjatë 2017-ës

Kosovari i shkrumbuar në makinë lidhje intime me një grua në Shqipëri?!

Kosovari i shkrumbuar në makinë lidhje intime me një grua në Shqipëri?!

Krasniqi: Zvogëlimi i pagave në PTK, nuk është shpëtim

Krasniqi: Zvogëlimi i pagave në PTK, nuk është shpëtim

Pa konsensus rreth udhëheqjes së dialogut

Pa konsensus rreth udhëheqjes së dialogut

Pamje të aksidentit në Pejë ku u lënduan 31 persona

Pamje të aksidentit në Pejë ku u lënduan 31 persona

Aksidentohet një minibus në Pejë, dhjetëra të lënduar

Aksidentohet një minibus në Pejë, dhjetëra të lënduar

Tryezat politike pa fuqi vendimmarrëse

Tryezat politike pa fuqi vendimmarrëse

Ushtria javën e ardhshme në Qeveri- Me ligj apo ndryshime kushtetuese do të formohet FAK’u?

Ushtria javën e ardhshme në Qeveri- Me ligj apo ndryshime kushtetuese do të formohet FAK’u?

Maqedoni: Ligji për informatorët, pak i njohur për qytetarët

Maqedoni: Ligji për informatorët, pak i njohur për qytetarët

Haradinaj: Brezi i UÇK-së, kulmoi një rrugë të gjatë deri në liri

Haradinaj: Brezi i UÇK-së, kulmoi një rrugë të gjatë deri në liri

Fillojnë punimet për zgjerimin e rrugës në hyrje të Prishtinës

Fillojnë punimet për zgjerimin e rrugës në hyrje të Prishtinës

Çka po ndodh në Gjakovë, pesë vetëvrasje gjatë këtij viti

Çka po ndodh në Gjakovë, pesë vetëvrasje gjatë këtij viti