Gazeta online InfoSot, shpall konkurs për Gazetar/e praktikant/e dhe agjent/e te marketingut

30.12.2020 23:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gazeta online InfoSot, shpall konkurs për Gazetar/e praktikant/e dhe agjent/e te marketingut

Kandidatët që aplikojnë për pozitën gazetar/e dhe gazetar/e bashkëpntor/e duhet të kenë të pakten 1-3 vite përvojë pune (dërgoni artikuj dhe referenca)

Vërejtje: Në titull të e-mailit duhet shkruani pozitën për të cilën aplikoni! Vetëm kandidatët që përmbushin kriteret e kërkuara do të ftohen në intervistë.

Gazetar/e Politike, ekonomi (3)
Gazetar/e bashkëpntor/e (2)
Gazetar/e praktikant (3)
Agjent/e marketingu (3)
Detyrat dhe përgjegjësitë për redaktorin përgjegjës

Shkruan dhe redakton storje të ndryshme
Përgatitë shkrime/artikuj duke shfrytëzuar burime të sigurta informacioni,
Merr me përgjegjësi obligimet e punës dhe respekton afatet kohore, sipas kërkesave të portalit;
Kualifikimet:

Të ketë të përfunduar Fakultetin e Gazetarisë;
Përvojë pune së paku tri (3) vjeçare si redaktor/e;
Të ketë aftësi të shkëlqyeshme komunikuese dhe drejtshkrimore;
Njohja e gjuhës angleze
Të ketë aftësi të punojë në grup dhe nën presion.
Detyrat dhe përgjegjësitë për gazetarët

Përgatitja e shkrimeve/artikujve duke shfrytëzuar burime të sigurta informacioni, realizimi I temave dhe intervistave
Marrja me përgjegjësi e punës dhe respektimi i afateve kohore, sipas kërkesave të portalit;
Kualifikimet:

Të ketë të përfunduar Fakultetin e Gazetarisë ;
Përvojë pune së paku dy (1 -2) vjeçare si gazetar/e;
Të ketë aftësi të shkëlqyeshme komunikuese dhe drejtshkrimore;
Njohja e gjuhës angleze (preferohet)
Të ketë aftësi të punojë në grup dhe nën presion.
Kandidatët për agjent të marketingut duhet të kenë përvojë në këtë lëmi.

Kandidatët që aplikojnë për pozitën agjent/e marketingu duhet të kenë të pakten 1-2 vite përvojë pune preferohet që ta njohin gjuhën angleze.

Detyrat:

Pershkrimi i punes: ➡ Agjent/e i/e marketingut Detyrat :

▪ Krijon kontakte me klientët potencial dhe kujdeset për klientët ekzistues në territorin ose sektorin e caktuar të tregut

▪ Identifikon, kontakton dhe rekruton klientë të mundshëm

▪ Modifikon materialet e shitjes dhe strategjitë që i përshtaten nevojave të secilit klient

▪ Krijon dhe mbani llogaritë e klientëve

▪ Hulumton dhe analizon shitjet dhe trendet e reklamimit Aftësitë:

✔ Të ketë aftesi të mira komunikuese,

✔ Të ketë njohuri në fushën e marketingut,

✔ Të ketë aftësi kompjuterike.

✔ Të ketë përvojë pune në këtë lëmi .

✔ Të jetë i/e aftë të punojë në grup dhe punë individuale.

Kualifikimi:

Aftësi të mira negocimi dhe bashkëpunimi

Preferohet të ketë diplomë universitare në fushën e marketingut

Të njohë gjuhen angleze (e preferueshme)

Të ketë patentë shofer – kategoria B

Orari i punës është plotësisht fleksibil dhe pa kohë të caktuar

Dokumentacioni dhe mënyra e aplikimit:

CV-në së bashku me dokumentacionin përcjellës mbi shkollimin (të dhënat tuaja, nr. personal, foto) dhe përvojën e punës, Letër motivuese dhe Letër referencat i dërgoni përmes e-mail adresës tonë: redaksia@infosot.com

Adresa: Rr. “Luigj Gurakuqi” / Prishtinë. T: +383 49 323 333

facebook: https://web.facebook.com/pg/Infosotcom www.infosot.com

Mund të aplikojnë edhe ata persona qe janë në marrëdhënie pune tjetër, por dëshirojnë që të përfitojnë edhe nga një punë e dytë.

Aplikimi është i hapur deri më 15 Janar 2021.

Vetëm kandidatët potencial do të konktaktohen për intervistim.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Konjufca: Isa Mustafa po kërkon të bëhet përsëri kryeministër prapa perdeve

Konjufca: Isa Mustafa po kërkon të bëhet përsëri kryeministër prapa perdeve

Policia në Gjilan: Tri viktima janë gjetur brenda shtëpisë e një në kopsht

Policia në Gjilan: Tri viktima janë gjetur brenda shtëpisë e një në kopsht

​Institucionet komunale të prekura thellë me ngjarjen tragjike në Pozheran

​Institucionet komunale të prekura thellë me ngjarjen tragjike në Pozheran

Nxirren trupat e pajetë të viktimave në Pozhoran të Vitisë

Nxirren trupat e pajetë të viktimave në Pozhoran të Vitisë

Hoti: Nesër nënshkruhet një marrëveshje me SHBA-në, që në të ardhmen sjellë qindra miliona euro investime në Kosovë

Hoti: Nesër nënshkruhet një marrëveshje me SHBA-në, që në të ardhmen sjellë qindra miliona euro investime në Kosovë

Zemaj: Kontigjenti i parë i vaksinave anti-COVID vijnë në Kosovë në shkurt

Zemaj: Kontigjenti i parë i vaksinave anti-COVID vijnë në Kosovë në shkurt

Hoti: Në LDK pati unanimitet të plotë për kandidaturën time

Hoti: Në LDK pati unanimitet të plotë për kandidaturën time

Haradinaj: I kemi 109 kandidatë për kryeministra

Haradinaj: I kemi 109 kandidatë për kryeministra

​Kurti për familjen Jashari: Ata dhanë gjithçka sepse e deshën lirinë

​Kurti për familjen Jashari: Ata dhanë gjithçka sepse e deshën lirinë

Hoxhaj i bindur se PDK do ta udhëheqë qeverinë

Hoxhaj i bindur se PDK do ta udhëheqë qeverinë

Vrasja e katërfishtë në Viti: Dyshohet se burri vrau gruan, dy djemtë e tij dhe pastaj veten

Vrasja e katërfishtë në Viti: Dyshohet se burri vrau gruan, dy djemtë e tij dhe pastaj veten

IKSHPK njofton se personi i arrestuar nuk është pjesë e stafit e as laborant i tyre

IKSHPK njofton se personi i arrestuar nuk është pjesë e stafit e as laborant i tyre

Katër të vrarët në Pozharan janë familjarë

Katër të vrarët në Pozharan janë familjarë

Gashi, uron Ditën e Veteranëve: Kjo ditë le të shërbejë si thirrje për realizimin e idealeve

Gashi, uron Ditën e Veteranëve: Kjo ditë le të shërbejë si thirrje për realizimin e idealeve

Peci: Kryesia aprovoi vendimin për kompensim shtesë të stafit, Osmani votoi kundër

Peci: Kryesia aprovoi vendimin për kompensim shtesë të stafit, Osmani votoi kundër

Vrasje në Pozhoran të Vitisë, dyshohet për disa viktima

Vrasje në Pozhoran të Vitisë, dyshohet për disa viktima