Flagshipi i LG-së vjen me sistem audio revolucionare

14.02.2019 10:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Flagshipi i LG-së vjen me sistem audio revolucionare

Edhe pse mendojmë se kemi parë çdo gjë rreth flagshipit të ardhshëm të LG, ka ende shumë për të mësuar rreth G8 ThinQ.

Sot LG zbuloi më shumë rreth konfigurimit të audios i cili vjen me një teknologji të njohur si “Crystal Sound OLED”.

Një teknologji të ngjashme e kemi parë edhe nga televizorët Sony ekranet e të cilëve vibrojnë për të prodhuar tinguj. Ky i fundit pretendon se jo vetëm rritet volumi i tingujve por notat muzikore dhe zërat bëhen më të qartë.

Telefoni prej xhami i Vivo thuhet se përdor teknologji të ngjashme.

Por kjo nuk do të thotë se ekrani i telefoni do të vibrojë por LG shpjegon se në modalitetin “Speakerphone” telefoni nxjerr tinguj jo vetëm nga altoparlanti por edhe nga dy kanale të tjera vendosur në krye të ekranit.

Funksione të tjera të audios do të jetë edhe mbështetja për audion 7.1 me DTS:X. Gjithashtu sipas raportimeve telefoni vjen me audion Master Quality Authenticated (MQA) që Tidal e përdor. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Lego i përgjigjet telefonëve me ekrane me palosje të Samsung dhe Huawei

Lego i përgjigjet telefonëve me ekrane me palosje të Samsung dhe Huawei

Vaji që lufton kancerin e mushkërive

Vaji që lufton kancerin e mushkërive

Aplikacioni Mail në Windows 10 pajiset me “Dark Mode”

Aplikacioni Mail në Windows 10 pajiset me “Dark Mode”

Si të bëni lëngun me mollë e kumbulla të thata që mjekon zorrën e trashë

Si të bëni lëngun me mollë e kumbulla të thata që mjekon zorrën e trashë

Orët inteligjente, Apple udhëheq bindshëm

Orët inteligjente, Apple udhëheq bindshëm

Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

“ji32k7au4a83″ mund tu duket fjalëkalim i vështirë por është një prej më të hakuarve

“ji32k7au4a83″ mund tu duket fjalëkalim i vështirë por është një prej më të hakuarve

Apple adreson “Flexgate” në laptopët MacBook Pro

Apple adreson “Flexgate” në laptopët MacBook Pro

Miomët e mitrës

Miomët e mitrës

Huawei thirrje për krijimin e standardeve të përbashkëta të sigurisë kibernetike

Huawei thirrje për krijimin e standardeve të përbashkëta të sigurisë kibernetike

Në mungesë të pemëve, zogjtë ndërtuan fole gjigante nëpër shtyllat e telefonit (Foto)

Në mungesë të pemëve, zogjtë ndërtuan fole gjigante nëpër shtyllat e telefonit (Foto)

Corning po punon një xham fleksibël për të zëvendësuar plastikën tek smartfonët me ekrane me palosje

Corning po punon një xham fleksibël për të zëvendësuar plastikën tek smartfonët me ekrane me palosje

Ushqimet me sasi të lartë të kolesterolit nuk shkaktojnë sëmundje të zemrës

Ushqimet me sasi të lartë të kolesterolit nuk shkaktojnë sëmundje të zemrës

Shkrepi në momentin e duhur, fotografoi pilotin e aeroplanit ushtarak që shikonte drejt tij (Foto)

Shkrepi në momentin e duhur, fotografoi pilotin e aeroplanit ushtarak që shikonte drejt tij (Foto)

Misteri që rrethon QuadrigaCX, zbulohen bosh portofolët e themeluesit

Misteri që rrethon QuadrigaCX, zbulohen bosh portofolët e themeluesit