FIFA hap rast disiplinor ndaj Kosovës dhe Kroacisë

18.10.2016 14:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
FIFA hap rast disiplinor ndaj Kosovës dhe Kroacisë

FIFA ka hapur rast disiplinor kundër Federatës së Futbollit të Kosovës dhe asaj të Kroacisë, për shkak të thirrjeve anti serbe të tifozëve gjatë ndeshjes kualifikuese për kampionatin botëror, shkruan AP.

Tifozët e të dyja ekipeve janë dëgjuar duke brohoritur “Vrisni serbët”, në ndeshjen që u zhvillua në Shkodër të Shqipërisë, këtë muaj.

Ndeshjen e parë në kuadër të kualifikimeve, që kur u anëtarësua në FIFA në muajin maj, Kosova e luajti në Shkodër të Shqipërisë, për shkak të mungesës së infrastrukturës sportive.

FIFA nuk ka treguar hollësi se kur do të jap vendimin për këtë rast.

Tifozët kroatë tashmë janë janë ndaluar të marrin pjesë në dy ndeshjet koalifikuese që do t’i zhvillojnë në shtëpi, pas FIFA i ka ndëshkuar për shkak të incidenteve dhe sjelljes së tyre në ndeshjet e mëparshme.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Mediat angleze e zbulojnë, Mourinho i ka thënë Pogbas se nëse e do largimin, kërko transferimin nga klubi

Mediat angleze e zbulojnë, Mourinho i ka thënë Pogbas se nëse e do largimin, kërko transferimin nga klubi

Pjanic sot nënshkruan kontratën e re me Juventusin

Pjanic sot nënshkruan kontratën e re me Juventusin

Reagon Benzema për ta barazuar rezultatin ndaj Atleticos

Reagon Benzema për ta barazuar rezultatin ndaj Atleticos

Ramos përmbys rezultatin nga penalltia

Ramos përmbys rezultatin nga penalltia

Sërish barazohet rezultati, goli i dytë nga Costa

Sërish barazohet rezultati, goli i dytë nga Costa

Dy gola të shpejtë nga Atletico, realizojnë Saul dhe Koke

Dy gola të shpejtë nga Atletico, realizojnë Saul dhe Koke

Notat e lojtarëve: Real 2-4 Atletico, Diego Costa më i miri – zhgënjen mbrojtja e Realit

Notat e lojtarëve: Real 2-4 Atletico, Diego Costa më i miri – zhgënjen mbrojtja e Realit

Promovuesi i boksit, Frank Warren akuzon Joshuan dhe Eddie Hearnin për moszhvillimin e meçit ndaj Wilderit

Promovuesi i boksit, Frank Warren akuzon Joshuan dhe Eddie Hearnin për moszhvillimin e meçit ndaj Wilderit

Thaçi i quan kamikazë politikë kundërshtarët e korrigjimit të kufijve

Thaçi i quan kamikazë politikë kundërshtarët e korrigjimit të kufijve

Gola, përmbysje, vazhdime – Atletico nënshtron Realin dhe fiton Superkupën e UEFA-s

Gola, përmbysje, vazhdime – Atletico nënshtron Realin dhe fiton Superkupën e UEFA-s

Tinejxherë serbë ushtrojnë për luftë me mësime ruse

Tinejxherë serbë ushtrojnë për luftë me mësime ruse

Ku përfundon Kopaoniku i Kosovës dhe ku fillon ai i Serbisë

Ku përfundon Kopaoniku i Kosovës dhe ku fillon ai i Serbisë

Laxalt arrin në Milano, thotë se është i lumtur

Laxalt arrin në Milano, thotë se është i lumtur

Dreka e Hajredin Kuçit me verëra italiane e spanjolle e shoqëruar me karkaleca deti

Dreka e Hajredin Kuçit me verëra italiane e spanjolle e shoqëruar me karkaleca deti

Sheshelit i mungon shumë “deti serb”, premton çlirimin e tij

Sheshelit i mungon shumë “deti serb”, premton çlirimin e tij

Juve nuk do të bëjë ofertë për Rabiot, por do të presë deri në sezonin e ardhshëm

Juve nuk do të bëjë ofertë për Rabiot, por do të presë deri në sezonin e ardhshëm